Strona główna 0_Slider Uwaga! Mgła i ślisko, na łączniku kolizje i korek

Uwaga! Mgła i ślisko, na łączniku kolizje i korek [FOTO/VIDEO]

35

Samochody utknęły w korku na tzw. łączniku autostradowym między Świdnicą a Żarowem. Na drodze jest bardzo ślisko. Jak informuje jeden z kierowców, w rowie leżą w odstępach srebrna Skoda i Audi. Zderzyły się także bus i ciężarówka. Bus spadł z nasypu. Kolejna zablokowana droga – Nowy Jaworów-Strzegom.

Droga jest zablokowana w kierunku Żarowa. – Sypiemy od 4 rano, ale nad ranem osiadła mgła. Jedna nasza solarka utknęła w korku, w tej chwili jedzie druga – mówi Marek Olesiński ze Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego.  Gęsta mgła występuje tylko w rejonie łącznika i drogi ze Świdnicy do Nowego Jaworowa.

Aktualizacja 9.35: droga zablokowana w obu kierunkach. Prawdopodobnie jest rozbitych 6 samochodów.

Aktualizacja 9.58: Zablokowany jest także odcinek otwartego w miniony piątek odcinka drogi 382 w okolicach Nowego Jaworowa. Doszło do kolizji.

Aktualizacja 10.40: Droga nadal nieprzejezdna. Doszło do 4 kolizji, 2 osoby odwiezione do szpitala.

Aktualizacja 13.00: Jak informuje Robert Topolski z KPP w Świdnicy, droga jest już przejezdna.

Zdjęcia Dariusz Nowaczyński i Master-Profit

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij! kontakt@swidnica24.pl. Tel. 791 94 24 24

 

 • Obserwator

  Budzimy się, misie z Służby Drogowej! Trzeba posypać i posolić!

  • Dawid Hucaluk

   Nie mogą sypać tej drogi solą, dlatego są takie objawy…

   • Obserwator

    Ale mogą piachem uszorstnić, to niech ruszą zady z bazy i do roboty!

    • Dawid Hucaluk

     Dokładnie, rok temu z tej samej przyczyny był tam mały karambol…

 • Dawid Hucaluk

  Weźcie się w końcu za ten łącznik, rano jechałem do pracy to warstwa lodu, 40 – 50 km/h i auto ściągało… Nie mogą sypać solą, a chemie oszczędzają kosztem bezpieczeństwa użytkowników drogi…

  • Alonzo

   Łącznik to bardzo dobra droga i dobrze utrzymana. Jechałem łącznikiem do pracy ok 6:30 rano. Droga była lekko przypruszona śniegiem, a od Żarowa do DK5 była w pełni odsnieżona. Auto trzymało się drogi jak należy. Ale moje opony robią dopiero drugi sezon, może tu jest problem – kierowcy jeżdżą na łysych letnich oponach a auta tańczą nawet jak tylko lekko śnieżek przypruszy.

   Kierowcy bardziej oszczędzają kosztem bezpieczeństwa niż służby, bo działały dość sprawnie!

   • Tom

    Co za bzdury piszesz bylem na miejscu wypadki i droga była pokryta lodem i nie ma mowy ze to wina jest kierowców tylko służb odpowiedzialnych za ta droge.
    Mogo juz sypas sola bo minol okres kiedy nie mogli sypać solą W

    • Alonzo

     A może nie mogo?

     • Tom

      Nic ci nieda ze masz nowe opony. Znajomy mial wlasnie nowe opony i nie jechal z duza predkoscia i nie mial nawet szans wychamowac na tym oblodzonym łączniki i udezyl w przednim samochód.
      I nie mów że nawet nowe opony na lodzie pomoga
      Jak bys pomyślał to guma na lodzie bedzie slizgac

     • Alonzo

      nie przasadzajcie, bo z Waszych komentarzy wynika że było lodowisko jak na zamarzniętym jeziorze na długości wielu kilometrów. A jak mówię też tam byłem i niczego takiego nie widziałem. Może faktycznie w jakimś momencie kawałek jezdni był oblodzony, ale to musiał być na prawdę krótki fragment. A moje komentarze tyczą się całokształtu sytuacji w dniu dzisiejszym. Spadło 2 cm śniegu, służby odśnieżały, a nagle tyle wypadków – wg mnie to nie przypadek. Może akurat Twój znajomy mieł pecha, miał wszystko w pełni sprawne, a zły czas i złe miejsce. OK. Ale to nie jest normalne, że przy przeciętnych warunkach atmosferycznych jak na zimę jest nagle tyle wypadków.

      A czym ja jeżdżę? Przeciętne auto z dolnej półki, zadbane, w pełni sprawne, wszystko wymieniane na czas, i dziesiątki tysięcy km rocznie bez wypadków, stłuczek i mandatów.

     • Dawid Hucaluk

      Nigdzie nie napisałem, że miałem wypadek czy mój znajomy.

      Również jeżdzę autem z przeciętnej półki zadbanym i przejechałem cały łącznik 45 – 50 km/h. Nie oznacza to jednak że droga nie była posypana ani piachem ani solą.

      Nie ukrywajmy, ruch na tej drodze jest spory.

      Lepiej się jeździ po śniegu niż po lodzie 🙂

     • Alonzo

      “TOM” pisał, że jego znajomy miał wypadek 🙂

     • Dawid Hucaluk

      a to sory, nie doczytałem

     • sowa

      PRZESTAŃCIE
      KASOWAĆ KOMENTARZE! Wklejam go po raz 4! tak bardzo promujecie wolność
      słowa 🙂 Trzeci raz skasowaliście mój komentarz. Będę go wklejał za
      każdym razem SWIDNICA 24 Hipokryci! 

Czym ty jeździsz człowieku jak dla
      Ciebie 50-70 km/h po lodzie to jest bezpiecznie… Może warto pozwać
      zarządcę drogi za nieutrzymanie nawierzchni w należytym stanie w okresie
      zimowym? Na stronie Rzecznika Finansowego można znaleźć naprawdę
      ciekawe informacje. Poniżej dwa podpunkty:

- zadośćuczynienie pieniężne
      za doznaną krzywdę, które jest świadczeniem jednorazowym pieniężnym i
      mającym stanowić sposób złagodzenia cierpień fizycznych i psychicznych
      poszkodowanego (art. 445 k.c. w zw. z 444
k.c.);

- zwrot wszelkich
      kosztów związanych z wypadkiem najczęściej związanych z leczeniem i
      rehabilitacją, ale również wszystkich innych wymienionych powyżej (art.
      444 § 1 k.c.);

     • Alonzo

      nowe opony nie pomogą. Wiadomo. Czasami nic nie pomoże, najdroższe auto, sprzęt i wszystko inne. Ale na pewno zadziałają lepiej jak np. łyse opony letnie.

      Odnoszę się w swoich komentarzach do całości dzisiejszej sytuacji – troszke śniegu, nic specjalnego nawet jak na zime, a nagle tyle wypadków. Wątpie, że w kązdym z tych wypadków to tylko pech, a każdy jechał zadbanym w pełni sprawnym autem i zachował odpowiednią prędkość, odstęp itp.

     • sowa

      PRZESTAŃCIE KASOWAĆ KOMENTARZE! tak bardzo promujecie wolność słowa 🙂 4 raz skasowaliście mój komentarz. Będę go wklejał za każdym razem SWIDNICA 24 Hipokryci! 

Czym ty jeździsz człowieku jak dla Ciebie 50-70 km/h po lodzie to jest bezpiecznie… Może warto pozwać zarządcę drogi za nieutrzymanie nawierzchni w należytym stanie w okresie zimowym? Na stronie Rzecznika Finansowego można znaleźć naprawdę ciekawe informacje. Poniżej dwa podpunkty:

- zadośćuczynienie pieniężne za doznaną krzywdę, które jest świadczeniem jednorazowym pieniężnym i mającym stanowić sposób złagodzenia cierpień fizycznych i psychicznych poszkodowanego (art. 445 k.c. w zw. z 444
k.c.);

- zwrot wszelkich kosztów związanych z wypadkiem najczęściej związanych z leczeniem i rehabilitacją, ale również wszystkich innych wymienionych powyżej (art. 444 § 1 k.c.);

     • sowa

      PRZESTAŃCIE KASOWAĆ KOMENTARZE! Wklejam go po raz 4! tak bardzo promujecie wolność słowa 🙂 Trzeci raz skasowaliście mój komentarz. Będę go wklejał za każdym razem SWIDNICA 24 Hipokryci! 

Czym ty jeździsz człowieku jak dla Ciebie 50-70 km/h po lodzie to jest bezpiecznie… Może warto pozwać zarządcę drogi za nieutrzymanie nawierzchni w należytym stanie w okresie zimowym? Na stronie Rzecznika Finansowego można znaleźć naprawdę ciekawe informacje. Poniżej dwa podpunkty:

- zadośćuczynienie pieniężne za doznaną krzywdę, które jest świadczeniem jednorazowym pieniężnym i mającym stanowić sposób złagodzenia cierpień fizycznych i psychicznych poszkodowanego (art. 445 k.c. w zw. z 444
k.c.);

- zwrot wszelkich kosztów związanych z wypadkiem najczęściej związanych z leczeniem i rehabilitacją, ale również wszystkich innych wymienionych powyżej (art. 444 § 1 k.c.);

   • Dawid Hucaluk

    Bardzo dobrze utrzymana jeżeli na drodze o 6:30 była warstwa lodu, gdzie naciskając na hamulec od razu załączał się ABS… Nie każdy musi być mistrzem kierownicy.

  • Waldi

   Cza umieć jeździć, a nie końmi powozić.

   • Dawid Hucaluk

    Nie każdy musi być mistrzem kierownicy, na takiej drodze bez kolców wystarczy lekka dziura lub podbicie i cię rzuci przy 40 km/h. Niestety tak czy siak droga nie była posypana piachem ani solą.

    • Alonzo

     to trzeba jechać wolniej. A jak ktoś nie jest mistrzem kierownicy a widzi że warunki go przerastaja to nie wsiada do auta.

 • Piotr Górecki

  Droga 382 zablokowana w tzw .lasku Grochowskim tuż przed nowo wyrenontowanym mostem

 • loader

  Tiaaa… Madrale – winni są tylko drogowcy a kierowcy to napewno jeżdzą dostosowując prędkość do warunków. Budzimy się misie kierowcy jest zima i trzeba jedzic ostrożnie.

 • Alonzo

  Do akcji w taką pogodę powinna wkroczyć policja i sprawdzać stan techniczny pojazdów, grubość bieznika na oponach, bo to to jest przyczyną wypadków jak opisane powyżej a nie działania służb drogowych (bo te działają sprawnie).

  Przykład? Kiedyś kupiłem auto używane w listopadzie. Nie zdążyłem jeszcze kupić opon zimowych. A letnie po poprzenim właścicielu były z bieznikiem na minimum. Gdy spadło 2 cm śniegu to mój samochód kręcił się na osiedlowej drodze, że trudno było nim zapanować przy 30 km/h. Gdy założyłem nowe zimówki trzymał się dobrze w każdych warunkach zimowych nawet na lodzie.

  Niestety taka prawda, ale dużo ludzi oszczędza na własnym bezpieczeństwie i skutki tego są jak wyżej opisane!

  • Tom

   Opony letnie sa robione z innej mieszanki gumy niz opony zimowe.

  • Tomasz K.

   Z całym szacunkiem, ale piszesz bzdury. Na lodzie jedyna szansa to opony z kolcami. Nawet najlepsze zimówki opracowywane są pod kątem jazdy po śniegu, czy to “kopnym” czy ubitym, ale śniegu.
   A na bezmyślność i ślepą wiarę w możliwość pokonania praw fizyki nie pomoże nic.

   • Alonzo

    owszem masz rację, mi chodziło o to, że w takich warunkach z całą pewnością dobre opony zimowe poradzą sobie na pewno lepiej niż łyse letnie. Poza tym jak już wspominałem, jechałem tą drogą o 6:30 i żadnego oblodzenia nigdzie nie widziałem ani nie czułem, jadąć ostrożnie i nie za szybko, jechało się normalnie.

    • Polak

     Prawda jest też taka , że jeden dzień małego śniegu i 3 kolizje Lasek pod Strzegomiem , łącznik , wypadek na trasie Dzierżoniów Świdnica ( śmiertelny ) kierowcy marnie sobie radzą i służby mają marne ruchy drogi bardzo śliskie noga z gazu .

     • Alonzo

      no dokładnie o to mi chodziło! Filozofia “jakoś to będzie” zbiera żniwo.

     • Polak

      Dziś ludzie jadą piszą sms , rozmawiają przez telefon słuchają muzyki a na prawdę czasem trzeba się konkretnie skupić na jezdni .
      Wiem doskonale o czym piszę prowadzę różne auta od 27 lat i sam czasem popełniam błędy .

     • Dawid Hucaluk

      Też przyciszasz radio jak są trudne warunki drogowe ? hehehe

     • Polak

      Nie kpij chłopcze z poważnych spraw tylko skup się na drodze .

  • sowa

   PRZESTAŃCIE KASOWAĆ KOMENTARZE! Trzeci raz skasowaliście mój komentarz. Będę go wklejał za
   każdym razem SWIDNICA 24 Hipokryci! 

Czym ty jeździsz człowieku jak dla
   Ciebie 50-70 km/h po lodzie to jest bezpiecznie… Może warto pozwać
   zarządcę drogi za nieutrzymanie nawierzchni w należytym stanie w okresie
   zimowym? Na stronie Rzecznika Finansowego można znaleźć naprawdę
   ciekawe informacje. Poniżej dwa podpunkty:

- zadośćuczynienie pieniężne
   za doznaną krzywdę, które jest świadczeniem jednorazowym pieniężnym i
   mającym stanowić sposób złagodzenia cierpień fizycznych i psychicznych
   poszkodowanego (art. 445 k.c. w zw. z 444
k.c.);

- zwrot wszelkich
   kosztów związanych z wypadkiem najczęściej związanych z leczeniem i
   rehabilitacją, ale również wszystkich innych wymienionych powyżej (art.
   444 § 1 k.c.);

 • antek

  Jest takie polskie przysłowie – kiepskiej tanecznicy przeszkadza i rąbek u spódnicy

 • zbyszek

  Zwróciłem i pojechałem na strzelonych a tam w lasku znowu kolizja,no to przez stanowice,pierwszy przymrozek i już wypadki ,dawniej jeździło się syrenka fiatem zimy były gorsze nie było opon zimowych i dało radę a teraz każda popierdolka robi wypadki bo mają opony zimowe ABS,i ,,uj co jeszcze z elektroniki