Strona główna Sport Piłka nożna Trzecia z rzędu wygrana świdnickich juniorów

Trzecia z rzędu wygrana świdnickich juniorów

0

Juniorzy starsi Polonii-Stali Świdnica z piłkarskiej ligi dolnośląskiej nie mieli większych problemów z pokonaniem beniaminka rozgrywek – Polonii Ząbkowice Śląskie. Pomimo olbrzymiej przewagi, podopieczni Szymona Majcherczyka zaczęli trafiać dopiero w drugiej części gry.

Przez 90 minut gra toczyła się wyłącznie na połowie przeciwników. W pierwszej połowie naszym akcjom brakowało wykończenia i po prostu szczęścia. Wszystko zmieniło się po przerwie. Rywali napoczął Jakub Sikora, a kolejne trafienia były dziełem Mateusza Gładysza i Macieja Mazanki. Ostatecznie wygraliśmy 3:0 choć z przebiegu meczu zasłużyliśmy na zdecydowanie wyższe zwycięstwo. Jeszcze w pierwszej części spotkaniu rozcięcia łuku brwiowego doznał nasz stoper Remigiusz Depta. Obrońca biało-zielonych został przewieziony do szpitala, gdzie doszło do zszycia rany. Cała świdnicka drużyna życzy szybkiego powrotu do zdrowia i kolejnych udanych występów na boisku!

W tabeli rozgrywek znajdujemy się na czwartej lokacie (4 zwycięstwa i 3 porażki). Panuje w niej jednak spory ścisk, a strata do trzeciego Klubu Sportowego Polkowice wynosi tylko 4 punkty.

Polonia-Stal Świdnica – Polonia Ząbkowice Śląskie 3:0 (0:0)

Polonia-Stal: Szczepaniuk, Florian, Mazanka, Depta (37′ Bieniasz), Krupczak, Iwanio, Kucharski (46′ Gerus), Sikora (75′ Roman), Pitura (57′ Czabanowski), Kopacz (70′ Hądzlik), Gładysz (85′ Hurman)