Strona główna 112 Trująca roślina pod balkonem

Trująca roślina pod balkonem [FOTO]

6

Posadzony w celach ozdobnych bieluń wywołał niepokój u kobiety mieszkającej przy ul. Kilińskiego. Po interwencji strażników miejskich toksyczną i halucynogenną roślinę usunięto.

Mieszkankę ul. Kilińskiego zaniepokoiły rośliny rosnące na trawniku pod balkonem jednego z budynków. – Kobieta rozpoznała w nich bieluń dziędzierzawa (datura), którą ktoś posadził w celach ozdobnych nie zdając sobie sprawy, że jest to silnie toksyczna i halucynogenna roślina. Zatruciom często ulegają dzieci, które mogą podczas zabawy przypadkowo zjeść nasiona tej rośliny – informuje Jacek Budziszewski ze świdnickiej Straży Miejskiej.

Mieszkanka Świdnicy poprosiła o interwencję strażników miejskich 9 sierpnia około godz. 10.00. – Funkcjonariusze potwierdzili występowanie datury i zwrócili się o usunięcie rośliny do administratora terenu. Po kilku godzinach pracownik Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. M.C. Skłodowskiej poinformował Dyżurną Straży Miejskiej że rośliny zostały usunięte – dodaje.

/Straż Miejska w Świdnicy/

 • Siostra Bernadetka

  Ło jezu, zdaje się że na wróblewskiego też rośnie i przepięknie kwitnie.

  • Domino

   Mnóstwo tego w przydomowych ogródkach. Może lepiej było po cichu usunąć, a nie pisać,zdjęcia pokazywać, bo to tylko zachęci do szukania, sadzenia i eksperymentowania.

   • Siostra Bernadetka

    Nic nie zachęci, kto ma zamiłowanie do eksperymentów ten nie taką gałkę muszkatołowa próbował, dla innych to tylko kwiat jest i będzie.

    • Grzesiek

     Siostro, a Ty jakąś gałkę próbowałaś kiedyś ? 🙂

     • Siostra Bernadetka

      Oj Grzesiuniuniuńciu….

     • Andrzej Komorowski

      ha,ha,ha