Strona główna 0_Slider Szare Wilki nie zatrzymały mistrzów ligi!

Szare Wilki nie zatrzymały mistrzów ligi! [FOTO]

3

To było pożegnanie z sezonem 2017/2018. Beniaminek I ligi piłkarzy ręcznych – ŚKPR Świdnica uległ przed własną publicznością SPR-owi Tarnów. Goście odnieśli pewną wygraną, zapewniając sobie mistrzostwo w rozgrywkach!

Dla tarnowian mecz w Świdnicy miał niebagatelne znaczenie. Rywale musieli to spotkanie wygrać, by w ostatecznym rozrachunku wyprzedzić na koniec ligi ekipę AZS-u AWF-u Biała Podlaska. Szare Wilki również chciały godnie zakończyć udany sezon 2017/2018. Na parkiecie wyraźnie lepsi okazali się jednak faworyci, narzucając swoje warunki gry już od pierwszych minut. Rozpoczęło się od mocnego uderzenia – już w 10. minucie było 7:2 dla przyjezdnych. Gracze SPR-u systematycznie powiększali dystans, wygrywając do przerwy 20:10. Po zmianie stron przeciwnicy nie narzucali już już takiego tempa, kontrolując przebieg wydarzeń w hali na osiedlu Zawiszów. Ostatecznie skończyło się na jedenastu trafieniach straty. SPR Tarnów zwyciężył 38:27. ŚKPR Świdnica skończy sezon na ósmej, bądź dziewiątej pozycji w tabeli. Wszystko uzależnione jest od wyniku meczu z udziałem MKS-u Wieluń.

/FOTO: Artur Ciachowski/