Strona główna Sport Siatkówka Świdnickie „czwóreczki” najlepsze na Dolnym Śląsku!

Świdnickie „czwóreczki” najlepsze na Dolnym Śląsku!

0

To kolejny sukces mini-siatkarek ze Świdnicy. Po zwycięskich trójkach, mistrzyniami Dolnego Śląska w kategorii czwórek klas szóstych szkół podstawowych, zostały zawodniczki SP 105 ze Świdnicy. Nasze młode zawodniczki awansowały tym samym do ogólnopolskiego finału!

Decydującym okazał się mecz z SP 97 z Wrocławia. Po bardzo wyrównanym i zaciętym spotkaniu, dziewczęta ze Świdnicy pokonały rywalki po tie-breaku. Pozostałe spotkania były nieco łatwiejsze, choć również wygrywane przez nasz zespół dopiero w tie-breakach – najpierw z drużyną SP Janowice Wielkie, a następnie z SP 5 Jawor. Zwyciężczynie na co dzień trenują w klubie MKS Polonia Świdnica, a ich opiekunem podczas zawodów była trenerka Magdalena Sadowska. W dolnośląskim finale, który odbył się w Świdnicy udział wzięły po cztery zespoły (mistrzowie swoich stref), osobno w kategorii dziewcząt i chłopców. W kategorii chłopców najlepszymi w naszym województwie okazali się młodzi siatkarze z SP 8 Lubin, którzy bez straty seta pokonali rywali z SP 1 Kamienna Góra, SP 2 Jelcz-Laskowice oraz GZS-P Czarny Bór.

Turniej zorganizowany został przez Dolnośląski Szkolny Związek Sportowy przy współudziale Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdnicy. Na zakończenie drużynom wręczono pamiątkowe dyplomy, medale oraz puchary. Wyróżnieni zostali też najlepsi zawodnicy i zawodniczki w swoich zespołach: Martyna Zielińska (SP 105 Świdnica), Zuzanna Mielczarek (SP 97 Wrocław), Aleksandra Zahnd (SP Janowice Wielkie), Natalia Dolasińska (SP 5 Jawor), Noa Duflos-Rossi (SP 8 Lubin), Andrzej Dyka (SP 2 Jelcz-Laskowice), Bartosz Obidowski (SP 1 Kamienna Góra) i Miłosz Szewczyk (SP Czarny Bór).