Strona główna Sport Moto Świdnicki prolog dla Chuchały

Świdnicki prolog dla Chuchały [FOTO]

0

Pierwsza część 42. Rajdu Świdnickiego Krause należała zdecydowanie do Wojciecha Chuchały i Sebastiana Rozwadowskiego. Załoga podróżująca Fordem Fiestą R5 wygrała dwa oesy prowadzące ulicami Świdnicy i objęła przewodnictwo w klasyfikacji generalnej.

krause1

Start do pierwszego odcinka specjalnego został opóźniony o 15 minut. W jednym z mieszkań znajdujących się na trasie rajdu wybuchł pożar, wezwana została straż pożarna, która szybko zażegnała niebezpieczeństwo i po chwili mogliśmy już przejść do sportowej rywalizacji. W miejskim próbach dwukrotnie najszybszy okazał się Chuchała, dwukrotnie na drugim stopniu podium zameldowali się z kolei Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski (Peugeot 207 S2000), którzy w klasyfikacji generalnej tracą 5,8 sek. Trzeci w generalce jest obecnie lider Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski Grzegorz Grzyb pilotowany przez Daniela Siatkowskiego (Skoda Fabia S2000) – strata 7,8 sek. W sobotę i niedzielę rajdowcy przenoszą się już poza Świdnicę na trasy Przedgórza Sudeckiego – będzie się działo, a cała klasyfikacja może ulec sporym zmianom. Przed nami jeszcze bowiem dziesięć niezwykle wymagających odcinków specjalnych.