Strona główna 0_Slider Świdnica kiedyś i dziś. Ul. Wodna – Szkoła Podstawowa nr 6

Świdnica kiedyś i dziś. Ul. Wodna – Szkoła Podstawowa nr 6

4

Kto pamięta puste przestrzenie po wyburzonych kamienicach? Płoty wokół zrujnowanych budynków? Stare kotłownie, zakłady, po których już nie ma śladu? Miasto żyje, zmienia się, często aż nie do poznania! Zapraszamy do oglądania metamorfozy, jaką przeszła Świdnica.

W każdy piątek opublikujemy nowe zdjęcie, które będzie można przez tydzień oglądać na stronie głównej Swidnica24.pl. Suwak (znajduje się połowie zdjęcia, porusza się w prawo i lewo) pozwoli Państwu przenosić się z przeszłości do współczesności.

 Zdjęcie z kolekcji portalu swidnicamojemiasto.pl. Fot. Władysław Orłowski.

Kolekcja: Agnieszka Orłowska-Raj. Ulica Wodna 5-7 (w latach 1945-1948 ulica Wodna, 1949-1992 ulica Zofii Jaroszewicz) – 1965 r. Szkoła Podstawowa nr 6 imienia Tysiąclecia Państwa Polskiego (w latach 1965-1995 imienia Generała Karola Świerczewskiego) oddana do użytku we wrześniu 1965 roku. Zbudowana jako “Tysiąclatka”, czyli w ramach akcji “1000 szkół na 1000 Lecie Państwa Polskiego”.
Zdjęcie współczesne Dariusz Nowaczyński
Projekt Tomasz Kownacki
 • Misza

  Całkowicie inny kąt. Nawet perspektywa się nie zgadza.
  Niech grafik jeszcze trochę popracuje.

  • L Br

   Kiedyś fotograf z prawdziwego zdarzenia umiał ująć budynek tak, żeby nie wyglądał jakby się walił… Dzisiaj każdy kto ma aparat to już “fotograf”…

   • Krzysztof Czarnecki

    Kiedyś zdjęcia robiło się aparatem fotograficznym, teraz telefonem. Efekty widać.

 • Mieczysław Budner

  Piękne zdjęcie pana Orłowskiego! Fotoreporter Gazety Robotniczej . Mieszkaniec Świdnicy. Mieszkał na ul. Śląskiej. Jednak historia to targowisko miejskie ,które bylo w tym miejscu !