Strona główna Sport Piłka nożna Stal ograła spadkowicza z IV ligi

Stal ograła spadkowicza z IV ligi

0

Piłkarze Stali Świdnica odnieśli swoje drugie zwycięstwo w tym sezonie w rozgrywkach klasy okręgowej. Podopieczni Sebastiana Błaszczyka pokonali na własnym boisku spadkowicza z IV ligi ekipę Nysy Kłodzko 2:0.

piłka nożna - uniwersalne

Przez pierwszych kilkadziesiąt minut gra toczyła się głównie w środku pola, a żadna z drużyn nie była w stanie stworzyć sobie dogodnej sytuacji do strzelenia gola. To zmieniło się dopiero w 40. minucie, kiedy Furmankiewicz otrzymał dobre podanie z głębi pola i precyzyjnym strzałem z powietrza pokonał bramkarza Nysy. Chwilę później było już 2:0. Z około dziesięciu metrów uderzył Jędrasiewicz nie dając szans golkiperowi przyjezdnych. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. W pierwszych minutach drugiej odsłony obraz gry wyglądał podobnie jak na początku meczu. Dopiero w 65. minucie Tomasz Kusaj uderzył bardzo groźnie w poprzeczkę. Rywale odpowiadali niecelnymi strzałami. Mimo, iż oba zespoły miały kilka sytuacji do zdobycia bramki, wynik do końca meczu nie zmienił się i Stal zainkasowała cenne trzy punkty wygrywając 2:0.

Stal Świdnica – Nysa Kłodzko 2:0 (2:0)

Stal: Janikowski, Dec, M. Kusaj, Tyndel, Jędrasiewicz, T. Kusaj, Czoch, Sowa, Mika, Czernicki, Furmankiewicz oraz Morawski, Krenczyk