Strona główna Sport Piłka ręczna ŚKPR po raz kolejny bez punktów

ŚKPR po raz kolejny bez punktów

0

Przed wyjazdowym spotkaniem z Olimpią Piekary Śląskie, fani świdnickiego zespołu liczyli na przełamanie ŚKPR-u. Tak się niestety nie stało. Podopieczni Krzysztofa Mistaka przegrali z Olimpią Piekary Śląskie 28:34 ponosząc szóstą, kolejną porażkę na parkietach I ligi.

Po kilku meczach z wyżej notowanymi rywalami przyszedł czas na walkę z drużyną, która była zdecydowanie w naszym zasięgu. Jednak na boisku wcale nie było tego widać. Strata siedmiu bramek po pierwszej połowie stawiała nasz zespół w bardzo trudnej sytuacji. Rywale wypracowali tę przewagę głownie dzięki bardzo dobrej obronie. W drugiej połowie świdniczanie grali lepiej, jednak nie udało się zniwelować strat. Na słowa uznania zasługuje bardzo skuteczny dziś Marek Mrugas, zdobywca 11 bramek. Jego postawa nie pomogła świdniczanom w odniesieniu zwycięstwa i po raz kolejny musieli uznać wyższość rywali.  W naszym zespole zawiodło głównie rozegranie. Postawa bramkarzy również pozostawiała wiele do życzenia. W efekcie ponieśliśmy kolejną porażkę. Tym razem 28:34 z Olimpią Piekary Śląskie.

GKS Olimpia Piekary Śląskie – ŚKPR Świdnica 34:28 (18:11)

ŚKPR: Olichwer, Bajkiewicz, Mrugas (11), Rogaczewski (5), Piędziak (3), Olejniczak (3), Pułka (2), Żubrowski (2), Gałach (1), Marciniak (1), Rutkowski, Brygier, Orzłowski, W. Makowiejew, Kijek