Strona główna Sport Piłka ręczna Rywal pokazał wyższość, ŚKPR odpada z Pucharu Polski

Rywal pokazał wyższość, ŚKPR odpada z Pucharu Polski [FOTO]

0

Zaledwie dzień po ligowej wygranej ze Śląskiem Wrocław, ŚKPR Świdnica rozegrał spotkanie w ramach 1/8 Pucharu Polski. Rywalem była obecnie czwarta siła PGNiG Superligi Tauron Stal Mielec. Różnicę klas było widać gołym okiem. Zespół z Podkarpacia wygrał 32:23.

Już na początku meczu faworyzowany rywal zaznaczył swoją przewagę prowadząc 5:1. Kilka minut później świdniczanie zmniejszyli przewagę do 2 trafień po bramce Olejniczaka. Jednak w kolejnych akcjach Stal bardzo łatwo zwiększała dystans „rozmontowując” obronę świdniczan szybkim rozgrywaniem piłki. W efekcie w 15. minucie zespół Stali prowadził 10:5. W miarę upływu czasu przeciwnik powiększał przewagę dzięki wysokiej skuteczności i dobrze dysponowanemu bramkarzowi. Nie bez znaczenia był też fakt, że w 20. minucie meczu ŚKPR złapał już pięć dwuminutowych kar. Do końca pierwszej połowy zawodnicy z Mielca kontrolowali przebieg spotkania. Na przerwę „Szare Wilki” schodziły z pięcioma bramkami straty przy wyniku 12:17.

Drugą połowę świdnicki zespół zaczął od straty aż 7 bramek z rzędu i jasne było, że sprawienie niespodzianki w tym meczu będzie już niemożliwe. Trzeba zaznaczyć, że gdyby nie dobra forma Madalińskiego, ta strata mogła być jeszcze większa. Stal grając na dużym luzie, głownie z kontry bez przeszkód z każdą minutą powiększała przewagę. W 47. minucie goście prowadzili już 27:15. Do końca meczu obraz gry nie uległ już zmianie. ŚKPR zmniejszył nieco straty, ale przegrał 23:32.

ŚKPR Świdnica- Tauron Stal Mielec 23:32(12:17)

ŚKPR: Madaliński, Wasilewicz, Piędziak (8), Rogaczewski (5), Szuszkiewicz (3), Olejniczak (2), Gałach (2), Żubrowski (2), Niżyński (1), Orzłowski, Kijek, Kaczmarczyk , Marciniak