Strona główna 0_Slider Rajd Świdnicki Krause: Gabryś i Natkaniec utrzymują przewagę!

Rajd Świdnicki Krause: Gabryś i Natkaniec utrzymują przewagę! [85 ZDJĘĆ]

0

Druga sobotnia pętla 45. Rajdu Świdnickiego Krause nie przyniosła zmiany na szczycie klasyfikacji generalnej imprezy zaliczanej do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Wciąż na czele znajdują się Zbigniew Gabryś i Artur Natkaniec jadący Fordem Fiestą R5.

Z trzeciego na drugie miejsce w generalce przesunęli się Filip Nivette i Kamil Heller, którzy tracą obecnie do liderów 18,3 sek. Na trzeciej pozycji ze stratą 35,2 sek. znajdują się Marcin Gagacki i Marcin Bilski…

Piąty oes z Rościszowa do Walimia miał identyczny przebieg jak OS nr 4. Z identycznym czasem finiszowały dwie załogi – Nivette/Heller i Gabryś/Natkaniec. Kolejne dwa odcinki znów należały do głównych bohaterów – Nivette i Gabrysia, którzy wygrali po jednej próbie. Na ostatnim dzisiejszym odcinku znów górą byli Nivette z Hellerem, którzy zaledwie o 0,2 sek. pokonali Tomasza Kasperczyka i Damiana Sytego.

Załogi startujące w RSMP mają jeszcze przed sobą jutrzejsze cztery odcinki specjalne, swoje zmagania zakończyli zawodnicy rywalizujący w Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Na najwyższym stopniu podium ze sporą przewagą (ponad dwie i pół minuty) stanęli Artur Rowiński i Magdalena Tokarska (Audi Quattro). Podium uzupełnili Robert Luty i Dariusz Gurdziołek (Subaru Legacy), a także Grzegorz Olchawski i Michał Jucewicz (Audi Quattro A2).

/Mateusz Dzień vel Rakoczy, FOTO: Artur Ciachowski/