Strona główna 0_Slider Przewróciło się, niech leży?

Przewróciło się, niech leży? [FOTO]

8

Od kilku dni na skarpie przy ul. Webera na Osiedlu Młodych w Świdnicy leży pień ściętego drzewa. – Wygląda to tak, jakby zaraz miał się zsunąć na chodnik i ulicę. Jak można było to tak zostawić i narażać przechodniów na niebezpieczeństwo – pytana jeden z mieszkańców. Straż Miejska deklaruje podjęcie interwencji.

Jak informuje Jacek Budziszewski ze Straży Miejskiej w Świdnicy, już cztery dni temu zgłaszana była interwencja związana z wycinką. – Nie chodziło jednak o samo usuwanie drzew, ale o palenie gałęzi – tłumaczy strażnik. Funkcjonariusze ustalili, że wycinkę na zlecenie Miejskiego Zarządu Nieruchomości, administratora wspólnoty mieszkaniowej, do której należy teren, prowadzi wynajęta firma. Zezwolenie na wycięcie kilkunastu topoli jeszcze w maju 2017 roku wydał wydział środowiska Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Wszystko dzieje się więc w świetle prawa, wątpliwość budzi profesjonalizm drwali. – Sprawdziliśmy, leżący na skarpie pień nie osuwa się, ale oczywiście tak nie może zostać – mówi Jacek Budziszewski. Firma ma zostać zobowiązana jeszcze dzisiaj do jak najszybszego usunięcia zagrożenia.

/asz/
Zdjęcia nadesłane przez Czytelnika

 • Nie usuwajcie konta!

  Faktycznie, mistrzowie. Ścięli drzewo razem z płotem…

 • Domino

  Skoro już wspomniano o topolach, to pora je wyciąć na 1 Maja. Czy ktoś im się przyjrzał, bo mam wrażenie,że rozpadają się w oczach, a to są ogromne drzewa, jak się zwalą, to może być niemiło.

  • Swidniczanin

   Zgłoś się z tym do firmy Drzewoznawca. Ten człowiek to fachowiec jedyny w swoim rodzaju, na pewno odpowie na wszystkie pytania.

   • Marcel

    Ten człowiek to eko oszołom… Lepiej się do niego nie zgłaszać bo prędzej się przywiąże do tego drzewa niż pomoże je wyciąć i jeszcze podkabluje gdzie się da a później zostaniecie z topolami które na własny rachunek będziecie musieli ratować co tanie nie jest ale to tylko moje zdanie.

    • Swidniczanin

     Znam człowieka osobiście i ekooszołomem nie jest, jak sam powiedział do drzew się nie przywiązuje (nie stwierdziłem żeby taka akcja miała tu kiedykolwiek miejsce). Widziałem jak robi i co robi, miałem okazję poznać trochę tajników. Tak czy inaczej, gość uratował wiele rzeczy które inni chcieli wyrżnąć. Szkoda, że nikomu nie przeszkadza jak inni drzewa niszczą poprzez “korekty” i potem takie coś dopiero będzie leciało.

  • Maciej Miłosz

   Topole przy 1 Maja faktycznie są do odstrzału. Jakiś geniusz zasłonił tym chwastem oś widokową ul. 1 Maja w stronę wieżyczki II LO.

 • Lucjan

  Gdzie jest ulica Webera, bo jakos nie pamietam takiej na Osiedlu?

  • Falco

   Ulica łącząca Sikorskiego z Zamenhofa, wokół Biedronki, na terenie starej ciepłowni.