Strona główna 0_Slider Prezes Sądu Okręgowego w Świdnicy odwołany przez ministra Ziobrę faksem

Prezes Sądu Okręgowego w Świdnicy odwołany przez ministra Ziobrę faksem

16

Czystek w sądach ciąg dalszy. Po Sądzie Rejonowym w Wałbrzychu zmiana dotknęła Sąd Okręgowy w Świdnicy. Prezes powołany niespełna 2 lata temu przez obecnego ministra sprawiedliwości został odwołany. Faks przyszedł dzisiaj, ale data odwołania jest wczorajsza.

Sędzia Anatol Gul

– Jestem zaskoczona i nie potrafię się do tej decyzji w żaden sposób odnieść – mówi sędzia Agnieszka Połyniak, rzeczniczka prasowa. W piśmie odwołującym Anatola Gula nie ma słowa uzasadnienia. Na jego miejsce nie został również powołany żaden inny sędzia. Minister Zbigniew Ziobro nie odwołał na razie wiceprezesa Dariusza Pająka.

– Na 12.00 zostało przez byłego już prezesa zwołane spotkanie z sędziami funkcyjnymi, może dowiemy się czegoś więcej – mówi sędzia Połyniak.

Sędzia Anatol Gul miał sprawować swoją funkcję do 2020 roku.

/asz/

 • Waldi

  A pani co śmiesznie orzeka pozostaje?

  • Nie usuwajcie konta!

   Może właśnie przez nią prezio poleciał.

  • mini

   Ona jest w rejonowym z tego co wiem.

 • YES

  ma rozmach zero 🙂

  • Polny Konik

   Może Zero szykuję swoją kadrę pod sprzątanie świdnickiego cesarstwa.

  • Obi von Kenobi ;-)

   z tymi odwołaniami to jak z “rozbiciem wieloletniego układu w orlenie” przez obecnego prezia– TVPis jednak nie dodaje że to świeżo dojnozmianowy układ 😉

   • JAcenty

    Prezes Gul jest w porządku. To jest sędzia o którym złego słowa nie dam powiedzieć. Może ZERO połapał się że tym prezesem nie da się sterować i dlatego go odwołał? Patrz przykład zamieszania z akcją bilboardową na którą prezes Gul zareagował pozwaniem tych cieniasów.

 • Młody

  Tak się zastanawiam gdzie bynio zamierza spędzić emeryturę i czy będzie mieć na to jakikolwiek wpływ?

 • mulele1

  Faksem ..? Mógł go wykopać sms-em …

 • Janina Kowalska

  Prezio zasłużył sobie jak nikt inny. jeszcze paru z II odwoławczego też…………..

 • JAcenty

  Postawił się w sprawie Polskiej Fundacji Narodowej, żądał sprostowania nieprawdziwej pisowskiej bajki o uwolnieniu pedofila to teraz się doigrał i ONE-ZERO go odwołał.

 • Krzysztof Czarnecki

  Życie pi ciekawe scenariusze. Okazuje się, że pan prezes “zapomniał” wpisać do oświadczenia majątkowego wartość posiadanych obligacji oraz zaniżył wartość posiadanego majątku. Sprawę wykryło CBA, a wniosek o ukaranie złożył rzecznik dyscyplinarny sędziów. Na tej podstawie Zero go odwołał. I co, łyso?

  • JAcenty

   Gdyby kwestia zapisów w oświadczeniu była poważna zawiadomienie do prokuratury złożyłoby CBA. Tymczasem postępowanie wszczął rzecznik dyscypliny a to jeszcze nie przesądza o winie. Rzecznik wszczyna wiele postępowań, które później są umarzane po wyjaśnieniach strony. I co, łyso?

   • Krzysztof Czarnecki

    Zatajenie majątku przez sędziego nie ma żadnego znaczenia? Może dla ciebie. Dla wielu ludzi ma. Nawet gdyby po prostu nie umiał liczyć, nie powinien być ani sędzią, ani tym bardziej prezesem sądu.

    Postępowanie prokuratorskie można wdrożyć dopiero wtedy, gdy zostanie uchylony immunitet. A to może się stać dopiero po zakończeniu postepowania dyscyplinarnego

    • Albin Becherowski

     nieprawda, postępowania w sprawach oświadczeń majątkowych “w sprawie” trwają cały czas.To nie rzecznik dyscypliny sprawdza oświadczenia majątkowe tylko ministerstwo i skarbówka niezależnie od siebie ale jak widać zależnie od Ziobry.Najpierw się wynajduje błędy,występuje do osoby zainteresowanej o wyjaśnienia a potem ewentualnie wdraża postępowanie,najpierw “w sprawie” a potem “przeciwko”i dopiero wtedy występuje sie o uchylenie immunitetu, które w przypadkach uzasadnionych następuje praktycznie automatycznie.

    • JAcenty

     Coś strasznie zawzięty jesteś na sędziego Gula. Masz do niego jakieś pretensje odnośnie za wysokiego wyroku?? Idąc Twoim tokiem rozumowania połowę nowych prezesów mianowanych przez ZERO należałoby natychmiast wywalić (mieli postępowania dyscyplinarne). Nikt nie mówił o zatajeniu majątku. To jest Twoja interpretacja. Ty natomiast nie powinieneś w ogóle wypowiadać się na temat sądownictwa ponieważ byłeś przez to sądownictwo karany. Za Twoją wypowiedzią widać chęć odwetu. Czy nazwanie sławnego ronda Twoim imieniem będzie miało wieczyste konsekwencje w postaci permanentnej zemsty na sędziach?