Strona główna 0_Slider Pożar na świdnickiej strefie

Pożar na świdnickiej strefie [FOTO]

7

Za halą firmy Batex, znajdującej się w świdnickiej strefie ekonomicznej, wybuchł pożar składowanych śmieci. Na miejscu pracuje osiem jednostek Straży Pożarnej. W tej chwili palące się odpady są dogaszane.

Około godz. 15.00 wybuchł pożar za firmą Batex, zajmującą się utylizacją odpadów, na ul. Fabrycznej w Świdnicy. Zapaliły się śmieci składowane pod wiatą, za halą przedsiębiorstwa. Na miejsce zostało rozdysponowanych osiem jednostek Straży Pożarnej. – Sytuacja została opanowana. W tej chwili trwa dogaszanie – informuje Jacek Kurczyński z PSP w Świdnicy.

/red./
Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński

 • Polak

  Fajna fotka z cenami paliw oczywiście ceny najwyższe na dolnym śląsku mam wrażenie , że to jakaś zmowa bo wystarczy podjechać do Marcinowic lub Dzierżoniowa żeby kupić paliwo taniej .

  • Siostra Bernadetka

   No, drogo jakoś tak.

  • Grzesiek

   LPG na Łącznej najtańsze w Świdnicy i okolicach. Drogo to masz na ostatniej stacji BP na autostradzie przed granicą Niemcami 🙂

   • Siostra Bernadetka

    Nie mam LPG i nie tankuje w Świdnicy bo mi jednak drogo.

 • minimini

  dziwnym trafem odpady zawsze ulegają samozapłonowi.

  Ciekawe, czy odpowiednie służby się tym zainteresują.

  Oczywiście współczuję ludziom, którzy mieszkają w regionie. Jakbyście się kiedyś zastanawiali skąd u Was rak, albo dlaczego synowa poroniła, przypomnijcie sobie różne “przypadkowe pożary składowisk śmieci”.

  • Waldi

   Taaak? A ile w tej okolicy jest rocznie tych pożarów, byśmy musieli sobie je przypominać przy okazji raka i innych chorób. Może lepiej przekazać swoje sugestie, odpowiednim służbom i je zainteresować, faktem, że sąsiad, który w okresie zimowym, co dnia spala śmieci w swoim domowym piecu? Jest to zagrożenie, którego jakby nie zauważasz. Nie dziwi cię to?

   • minimini

    jedno nie wyklucza drugiego 🙂

    Podkreślam, że trują nas nie tylko sąsiedzi (nihil novi), ale też “przedsiębiorcy” (nota bene też po sąsiedzku ; ))