Strona główna Sport Inne Powiat świdnicki znów najlepszy na Dolnym Śląsku

Powiat świdnicki znów najlepszy na Dolnym Śląsku

0

Drugi rok z rzędu powiat świdnicki zwyciężył w całorocznej rywalizacji sportowej w ramach Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi. W XIII Igrzyskach nasz powiat zdobył w punktacji ogólnej 614,5 pkt.

Zwycięstwa rozpoczęły się wraz z nowym rokiem w pierwszym finale dolnośląskim – halowej piłki nożnej do lat 13, gdzie pierwsze miejsce zdobyła drużyna LKS-u Bystrzyca Górna. Wspaniale spisali się także tenisiści, którzy w punktacji ogólnej zajęli czwarte miejsce, zdobywając tym samym 23 punkty na konto powiatu. W finale dolnośląskim szachów indywidualnych powiat świdnicki zajął drugą pozycję. Także nasi lekkoatleci zajmowali czołowe miejsca w eliminacjach strefowych i finałach wojewódzkich (1. miejsce w strefowych wiosennych biegach przełajowych, 2. miejsce w strefowych jesiennych biegach przełajowych oraz 4. w punktacji dolnośląskiej).

W finale dolnośląskim „Piłkarska Kadra Czeka” chłopców powiat świdnicki reprezentowała drużyna ULKS-u Piast 2008 Żarów, która po zaciętej walce została wicemistrzem Dolnego Śląska. Także w finale „Pucharu Lata” Orlik 2012 znalazła się nasza drużyna – GLKS Marcinowice, która zajęła 4. lokatę. Końcówka roku to świetne starty drużyn koszykarskich i siatkarskich. W finałach dolnośląskich streetballu, które odbywały się w Ośrodku Szkoleniowym w Nowej Bystrzycy obie drużyny GLKS-u „Świdnica” zajęły w turnieju drugie miejsce.

17 listopada w Środzie Śląskiej odbył się finał piłki siatkowej mężczyzn, gdzie drużyna GLKS-u „Ludzie Tadeusza” Świdnica była trzecia. Następnego dnia w hali sportowej w Witoszowie Dolnym odbył się finał siatkówki kobiet, którego byliśmy zarówno gospodarzami jak i zwycięzcami. Nasz powiat oraz strefę VI reprezentowała drużyna MKS-u Świdnica. Całoroczne zmagania sportowe kończył finał dolnośląski halowej piłki nożnej do lat 13, gdzie drużyna Gimnazjum Marcinowice zajęła drugie miejsce.

Oprócz zwycięstwa powiatu świdnickiego cieszy także wynik osiągnięty przez gminę Świdnica, która w punktacji ogólnej zajęła trzecie miejsce, ulegając tylko gminie Oława oraz Gminie Lubin.