Strona główna 0_Slider Potrącił rowerzystkę, staranował samochody

Potrącił rowerzystkę, staranował samochody [FOTO]

7

Z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn kierujący samochodem marki Peugeot potrącił młodą kobietę na ulicy Parkowej w Świdnicy. Auto zatrzymało się na samochodach zaparkowanych na parkingu za chodnikiem.

Jak informują świadkowie, Peugeot nagle wpadł na chodnik, po którym jechała rowerzystka. Z nieoficjalnych informacji wynika, że młoda kobieta ma złamaną nogę. Peugeot zakończył jazdę na samochodzie marki Renault, który z kolei uderzył w następny zaparkowany pojazd.

Okoliczności zdarzenia ustala policja.

Aktualizacja: Jak informuje Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy, do wypadku doszło w chwili, gdy kierujący Peugeotem 206 68-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego chciał skręcić w lewo na parking, a w tym samym momencie 48-letni kierowca Seata rozpoczął manewr wyprzedzania. Oba pojazdy zderzyły się bokiem. Siła uderzenia wyrzuciła Peugeota na chodnik, samochód uderzył młodą rowerzystkę i zatrzymał się na zaparkowanych samochodach. Uszkodzeniu uległy 3 samochody. Młoda kobieta została przewieziona do szpitala.

Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

 • Ken Adams

  Na zdjęciach nie widać, ale na drodze stał jeszcze jeden samochód z uszkodzonym lewym przodem. Wyglądało jakby srebrny peugeot go wyprzedzał i wtedy doszło do zderzenia i zepchnięcia peugeota na chodnik i parking.

  • Perun

   Kurcze, ale jak? Przecież tam nie ma za bardzo jak wyprzedzać. Może kierowca zasłabł?

 • Marcel

  Wiek, sprawność, reflex to są 3 rzeczy które powinny być kryterium do dalszej możliwości poruszania się po drogach mam takiego sąsiada; stary, sztywny jak kołek(bo po wylewie ma sztywna nogę i rekę) ale jeździ to nic że wali w bramę własnego garażu dwa razy dziennie… A połowa sąsiadów ma porysowane auta ii co z tego skoro gość wsiada i jedzie! I nie ma na niego bata!

  • Waldi

   Kochany, to raczej tobie by się przydał bat. Mierzysz wszystkich jedną miarą “Wiek, sprawność, reflex to są 3 rzeczy które powinny być kryterium do dalszej możliwości poruszania się po drogach” To chyba twoje słowa geniuszu. Najpierw prześledź statystyki wypadków, kto w jakim wieku i ile spowodował wypadków. I nie pisz o wieku i refleksie, bo nie o to w tym chodzi. A że znalazł się taki stary sąsiad co niszczy cudze mienie to inna rzecz. Znam takiego spryciarza co ma 25 lat i 12 wypadków zaliczonych na swoim koncie z własnej winy. Do tego trzykrotne zatrzymanie prawa jazdy. Czy mam napisać, że wydawać dokument uprawniający do kierowania pojazdami tylko tym co mają skończone 26 lat?

   • Truskawka

    Dlaczego tylko tym co mają skończone 26 lat? Wydaje mi się, że wiek nie ma tu znaczenia. Może patrzmy na zdrowy rozsądek? Są świry w każdym wieku.

    Pozdrawiam, 21-letni bezwypadkowy kierowca 🙂

   • maniek98hl

    To jeszcze sprawdź w tych statystykach ilu jest kierowców w wieku 20-50 a ilu w wieku 50-80 lat, wtedy wyciągnij wnioski.

 • Chwała_Bohaterom

  na podwojnym gazie na pewno chlopaczek