Strona główna 0_Slider Polsko-białoruska bójka na Westerplatte? Sprawcy trzeźwieją

Polsko-białoruska bójka na Westerplatte? Sprawcy trzeźwieją

9

Najprawdopodobniej od zwykłego nieporozumienia zaczęła się scysja między grupą mężczyzn a obywatelkami Białorusi, do której doszło w niedzielę na ulicy Westerplatte. Według świadków podczas awantury miało dojść do przepychanek. Uczestnicy całego zdarzenia uciekli do Parku Centralnego i nad Bystrzycę. Interweniowała policja.

Scysja zaczęła się w niedzielny wieczór na ulicy Westerplatte, w okolicy Towarzystwa im. Brata Alberta. Zaczepione miały zostać dwie kobiety narodowości białoruskiej. Od tego szybko przeszło do wyzwisk. Według kilku świadków doszło do przepychanek a nawet do bójki.

Na miejsce wezwano spore siły policyjne, jednak uczestnicy awantury rozbiegli się w stronę Parku Centralnego i nabrzeża Bystrzycy, wzdłuż nowej ścieżki pieszo-rowerowej.

Informacji o bójce nie potwierdza rzecznik świdnickiej policji. – Wylegitymowano 6 osób. Wszyscy znajdowali się pod wpływem alkoholu  – mówi Magdalena Ząbek. Po wytrzeźwieniu, uczestnicy zamieszania: dwóch Polaków, dwie Polki i dwie Białorusinki, mają złożyć wyjaśnienia. Do tej pory nikt nie wniósł jednak zgłoszenia o napaści lub pobiciu.

/mn/

 • oloderay

  Widziałem. Niezły cyrk.

 • Chwała_Bohaterom

  trzeba cos zrobic z menelikami dookola rzeki w poblizu alberta ciagle cos sie dzieje

 • Free Your Mind

  Wielu Polakow mieszka za granicą, oczekują tam tolerancji i dobrego traktowania. Apeluje do wszystkich mieszkańcow , pokażemy klase, traktujmy obcokrajowców tak jak sami chcielibysmy byc szanowani za granicą. awantury po alkoholu to wiocha i obciach

  • Polak

   Zgadzam się

  • wo

   Dokładnie. Bywa, że największym przeciwnikiem np Ukraińców w Polsce jest Sebix, który na co dzień siedzi w Holandii czy innej UK. A wróci na chwilę to wielkie panisko, pokłony dla niego.

  • GlosGlos

   No zgadza się, ale trzeba wiedzieć, że w Świdnicy są ataki nie tylko na Ukraińców… ale też na zwykłych mieszkańcach rodowitych świdniczan (…)

  • Chwała_Bohaterom

   dokladnie np w birmingham jak bylem to tam polacy sa traktowani jak scierwo nie zycze nikomu takiego traktowania

 • Free Your Mind

  Jakim prymitywnym typem z kompleksem trzeba byc by traktowac kogos źle ze WZGLEDU na kraj z którego pochodzi.

 • Kinga synku

  Gdyby jeden z nich nie wjechał w dziewczynę na rowerze to do żadnej bójki by nie doszlo 🙂 pozdrawiam