Strona główna 0_Slider Półmaraton Świdnicki: Podium zdominowane przez Kenijczyków!

Półmaraton Świdnicki: Podium zdominowane przez Kenijczyków! [163 ZDJĘCIA]

16

Nie było niespodzianki podczas trzeciej edycji RST Półmaratonu Świdnickiego. Czołowe lokaty przypadły reprezentantom Kenii. Udanie zaprezentowali się biegacze z naszego regionu. Najlepszą z Polek była świdniczanka Halina Szczęsna-Radzikowska, wśród panów Piotr Holly z Wałbrzycha, który często gości na imprezach organizowanych przez Świdnicki Klub Biegacza Hermes. 

Tempo biegu było minimalnie wolniejsze niż w roku ubiegłym, ale ubiegłoroczny zwycięzca w kategorii mężczyzn zdołał obronić tytuł mistrzowski. Rok temu podczas II RST Półmaratonu Świdnickiego Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo uzyskał wyniki 1 godziny, 3 minut i 37 sekund. Teraz był minimalnie gorszy, notując rezultat 1:04,07. Nie przeszkodziło mu to w odniesieniu bardzo przekonywującego zwycięstwa. Drugi na mecie – nota bene triumfator pierwszej edycji świdnickiej imprezy Abel Kibet Rop stracił do wygranego ponad minutę. Trzeci stopień podium ze stratą trzech minut uzupełnił Nelson Kipkogei Cherutich. Czwarte i piąte miejsce także przypadło Kenijczykom (Benard Kitur i Gideon Kipkemboi Kosgei), a szósty był pierwszy z “białych” – Polak Piotr Holly z Wałbrzycha, tracąc do lidera 11 minut i 5 sekund.

W kategorii pań podium zdominowały również Kenijki. Najlepsza okazała się Christine Moraa Oigo (1:17,59), która wyprzedziła jedynie o 8 sekund Stellah Bersosio Jepngetich. Co ciekawe – obie zawodniczki zamieniły się miejscami w porównaniu do II RST Półmaratonu Świdnickiego. Trzecią lokatę wywalczyła Koech Rebby Cherono (1:18,25). Czwarta była Węgierka Zita Kacser, a piąta najlepsza z Polek świdniczanka Halina Szczęsna-Radzikowska (1:27,12).

W ramach świdnickiej imprezy rozegrano także Dziką Piątkę – Bieg na dystansie 5 kilometrów (zwycięzcy: Sylwia Ejsys-Tomaszewska i Marek Leśnicki), a także biegi dla dzieci i młodzieży.

Szczegółowe wyniki III RST Półmaratonu Świdnickiego pod linkiem: http://wyniki.datasport.pl/results2359/

/FOTO: Artur Ciachowski/

 

 • Młody

  Super impreza, fajnie się rozwijająca tylko przy obecnych remontach ulic można było zrezygnować z promocji cesarzowej z dworem na świdnicki rynku . Miasto w sobotę było zakorkowane na maksa totalna porażka a wystarczyło zrobić to samo w niedzielę. Szkoda

  • Politolog z Katowic

   Cesarzowa 7 do Cesarza 10?
   Tylko jaki pomysł ma BMS na miasto i wizję, idee za 2,3, 5, 10 lat poza promowaniem swojej osoby tak nachalnie? Ona na to pytanie nie odpowie, usłużni dziennikarze nawet o to nie będą pytać, jej prezydentura jest nijaka i papierowa taka sama jak opozycja, najsłabsza w ciągu 27 lat po 1989 roku.
   Chyba że miasto chcę zgłosić do olimpiady?

   • Olga

    Cesarzowa jak wydmuszka, z wierzchu malunki ale w srodku…

  • Jan Wtorek

   Slawku Waldku itp , jakoś za Murdzka nie udało Wam się porównywalnej dużej imprezy sportowej zrobić. A Przynajmniej w tym mieście za czasu prezydentury BMS się zaczęło dziać w każdej dziedzinie. Jakos przeżyjemy jeden dzień niedogodności .

   Ps.patrząc na Wasze zamiłowanie do sportu – nic dziwnego, ze nie umiecie robić imprez sportowych i żal wam d ściska . Taka prawda – zazdrość i żal

   • Politolog z Katowic

    W zasadzie miałem nie odpowiadać bo nie ma na co, zaciekawiło mnie drugie zdanie, ale zaraz dojdę do niego!

    Nie mam nic wspólnego z Sławkami, Waldkami i Murdzkiem, to jedno.
    “A Przynajmniej w tym mieście za czasu prezydentury BMS się zaczęło dziać w każdej dziedzinie”- tak pisać może tylko ten komu prezydentka załatwiła ciepłą synekurę w UM jak np. córka pułkownika AK lokalnego tuza SLD czy PZPR obecnego szefa rady nadzorczej MPK, córka jego zamiast biegać po halach LG, Amazonu czy Toshiby siedzi nie na stażu ani na wolontariacie w jednym z niepotrzebnych działów magistratu. Co dzieje się takiego w mieście za prezydentki? !! czyżby Jawor oddał nam fabrykę Mercedesa? Września VW? a czeskie Kvasiny Skodę? i to miałaby być zasługa BMS? a może w zaciszach 1 piętra UM jest planowana wielka koncepcja utworzenia tutaj nowej Doliny Krzemowej z Palo Alto i filiami Facebooka, Tesli, Google czy Logitechu? Nie wiem!
    Tamta ekipa też robiła imprezy sportowe, ale były one raczej dopełnieniem do jakiegoś wielkiego planu np. utworzenie Colgate i Electroluxa czy rewitalizacji Rynku tutaj poza pustym PR ta ekipa gerontokratyczna nie ma żadnej koncepcji, myśli, idei, poweru, ale to widać w soczewce.

    • Alojzy

     Miałem ostatnio przyjemność a raczej nieprzyjemność rozmawiać z wielką panią dyrektor ds. przetargów, która to robotkę ma dzięki temu że tatuś jest starym komunistą i dyr.spółdzielni zawiszów. Sposób w jaki ta pani się zachowuje i wypowiada świadczy o jej niesamowitej niekompetencji a nadęte usta, nosek wyżej niż czółko i trzepotanie powiekami tylko to potwierdza. Niestety ale to dowód na to, że dyrektorem w mieście może być KAŻDY! wystarczy tylko znać panią prezydent… Kiedyś to nie było tak rażące jak teraz….

   • Młody

    Kogo obchodzi Murdzek ? Ten człowiek się skapromitiwal i jest spalony w polityce. Jak masz jakąś fobie i problem emocjonalny z tym gościem to się udaj do lekarza. Po drugie nigdy nie rzadzilem i nie mialem wplywu na losy naszej Swidnicy. Po trzecie tak jak czytam twoje wypociny to mnie mdli więc proszę napisz choć raz coś od siebie.

 • Nie usuwajcie konta!

  Proponuję zorganizować turniej w polskie scrabble i też zaprosić reprezentację Kenii 😉

  • Jan Wtorek

   A ja proponuje Ci ruszyć tyłek zza komputera

   • Nie usuwajcie konta!

    A ja Cię informuję, że biegłem.

 • bogdan nowak

  Wszystko fajnie, ale organizator zapomniał, że na taką ilość uczestników
  trzeba dostawić większą ilość toalet przez te zaniechanie mieszkańcy
  zaułka Świętokrzyskiego doznali szoku gdzie tłumy ludzi jak zwierzęta
  oddawali swoje potrzeby fizjologiczne gdzie popadnie nie zwracali uwagi
  na bawiące się dzieci oraz mieszkańców. Bramy, przejście między rynkiem
  a zaułkiem, między samochodami wszystko było w „moczu” oraz odchodach
  po takiej akcji zapraszam organizatorów do posprzątania zaułka
  świętokrzyskiego i przeproszenia mieszkańców.•

 • bogdan nowak

  Zapraszam Panią Prezydent jutro targ staroci a toalet dalej brak osoby załatwiają swoje potrzeby w bramach i na podwórku tzw. ” zaułek świętokrzyski ” Tak wygląda zaplecze RYNKU

 • Cobra

  Wspaniały widok, widziałem przez okno na ul. Parkowej! 🙂

 • Młody

  Mam obawy że cesarzowa na targ nie przyjdzie bo się boi 😂

 • YES

  mistrzostwa Czarnego Lądu w Świdnicy 🙂

 • Krzysztof

  Mieszkańcy ul.Kolejowej choć nie brali udziału w maratonie ,dostali po nim cały kosz pamiątek.. Gdzie teraz mamy wyrzucać śmieci panie prezesie Hufca ZHP?