Strona główna Sport Siatkówka Podpisali porozumienie z wrocławskim AWF-em

Podpisali porozumienie z wrocławskim AWF-em [FOTO]

1

W minionym tygodniu podpisane zostało trójstronne porozumienie o współpracy pomiędzy Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, V Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół Ekonomicznych w Świdnicy i klubem MKS Polonia Świdnica.

Celem jest podnoszenie jakości procesu kształcenia sportowców specjalizujących się w piłce siatkowej oraz podnoszenie kwalifikacji trenerskich studentów AWF-u. – Dla nas najważniejsze jest to, że zawodniczki będą mogły uczestniczyć w zajęciach praktycznych i teoretycznych na uczelni AWF Wrocław. Do tego będą podejmowane wspólne inicjatywy sportowo-rekreacyjne, które przyczynią się do rozpowszechniania siatkówki wśród dzieci i młodzieży oraz promowania aktywności fizycznej – mówi szczęśliwa Grażyna Działowska, prezes MKS-u Polonia Świdnica.

Porozumienie podpisali rektor AWF-u – Andrzej Rokita, dyrektor V LO / Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy – Krzysztof Osiak oraz prezes MKS-u Polonia Świdnica – Grażyna Działowska. Sterniczka świdnickiego klubu podziękowała ponadto podczas uroczystości wszystkim trenerom i najbliższym partnerom za codzienną współpracę.

  • Wiktor Lis

    No i bardzo dobrze. Widzę jednak i słyszę zewsząd (od uczniów), że “Ekonomik” kładzie największy nacisk na lekcje WF i religii a coraz mniejszy na kształcenie w kierunkach ścisłych- ekonomicznych, matematycznych, dotyczących rachunkowości itp…. Z resztą to widać po wynikach olimpiad matematycznych gdzie z reguły II LO i I LO są o wiele wyżej w tych rankingach. Jeśli to prawda to bardzo szkoda bo przed laty była to bardzo dobra branżowa szkoła….