Strona główna Sport Piłka nożna Podkręcili tempo w drugiej części gry!

Podkręcili tempo w drugiej części gry! [FOTO]

0

Piłkarze Polonii-Stali Świdnica pewnie awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Wałbrzychu. Podopieczni trenera Tomasza Oleksego pokonali na wyjeździe Górnika Nowe Miasto Wałbrzych 5:1, ale rywalom występującym na co dzień w rozgrywkach klasy A należy się szacunek za nieustępliwość i walkę do końcowych minut meczu.

Nasi czwartoligowcy, którzy wystąpili w mocno przemeblowanym zestawieniu długo nie mogli wskoczyć na właściwe tory. W wyjściowej jedenastce znalazło się aż 9 młodzieżowców, z czego 6 było juniorami! Średnia wieku wynosiła 18,7 lat. W 6. minucie spotkania dobrą okazję do wyjścia na prowadzenie zmarnowali miejscowi. Kacper Szczepaniuk wygrał pojedynek jeden na jednego z napastnikiem Górnika. Biało-zieloni zaczynali się budzić z letargu, lecz pierwszą dogodną sytuację stworzyliśmy sobie w 40. minucie. Kamil Szczygieł wyszedł oko w oko z bramkarzem jednak górą był golkiper z Wałbrzycha.

Po zmianie stron rozpoczęliśmy od oblężenia bramki gospodarzy. Efekt przyszedł w 59. minucie. Szymon Tragarz uderzył z lewej nogi z 16 metrów i zdjął pajęczynę z sieci wałbrzyskiej bramki. 10 minut później było już 3:0. Kamil Szczygieł wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem, a po chwili Robert Myrta, wykorzystując kiks golkipera trafił z 25 metrów do pustej bramki. W 74. minucie rezultat podwyższył Kamil Szczygieł, popisując się efektownym lobem, a minutę później przeciwnicy zapisali na swoim koncie honorowe trafienie. Gospodarze starali się grać odważnie, nie przestraszyli się wyżej notowanego oponenta i w pełni zasłużyli na gola w tym pojedynku. W końcówce na 5:1 strzelił jeszcze Bartłomiej Skowroński.

Górnik Nowe Miasto Wałbrzych – Polonia-Stal Świdnica 1:5 (0:0)

Polonia-Stal: Szczepaniuk (65′ B. Kot), Mazanka (65′ Kopacz), Białas, Klemiński, Skowroński, Kucharski (46′ Salamon), Łuszkiewicz (28′ Jagieła), Szczygieł, Roman (46′ Ł. Kot), Tragarz, Myrta