Strona główna 0_Slider Pierwsza w Świdnicy samoobsługowa stacja naprawy rowerów

Pierwsza w Świdnicy samoobsługowa stacja naprawy rowerów [FOTO]

7

Jest tu cały zestaw kluczy i pompka z różnymi końcówkami. Każdy za darmo może wykonać proste naprawy rowerów, wózków dziecięcych czy inwalidzkich. Świdnica ma pierwszą samoobsługową mini stację napraw.

O zakup stacji zabiegał radny Marcin Paluszek. – Koszt jest niewielki, bo zaledwie 6 tysięcy złotych, a przydatność ogromna – mówi samorządowiec ze Świdnicy. Zakup i montaż został sfinansowany z budżetu miasta. Ze stacji może korzystać każdy chętny. Została zamontowana w dogodnym miejscu – przy budynku dworca autobusowego na ulicy Kolejowej tuż obok stojaków na rowery. Radny zapowiada, ze podejmie starania o montaż kolejnych stacji w innych dzielnicach Świdnicy.

/asz/

Zdjęcia udostępnione przez Marcina Paluszka

 • Polak

  To super sprawa tylko czy to bydło zaraz nie ukradnie nie zniszczy tak jak zrobili to z ubikacjami w centrum przesiadkowym .

  • Janusz B.

   Radny podejmie starania? Chyba pomyłka – skoro to miasto finansuje a nie radny? To miasto płaci czyli urząd czyli decyzja prezydenta. I to chyba im trzeba gratulować a nie radnemu

 • Obserwator

  Fajnie, tylko jak to zrobić, aby drobne awarie były zawsze w pobliżu stacji:)

  • Maciej Miłosz

   Dla wielu to zawsze bliżej niż wracać do domu. Miasto zamiast niszczyć zieleń i sypać zamiast niej kamyczki jak na Bohaterów Getta mogłoby zainwestować w jeszcze 2-3 takie stacje.

   • Obserwator

    Mam narzędzia ze sobą, ale szanuję minimalizm 🙂

 • Politolog z Katowic

  Pewny Nobel Preis dla Prezydentki za ten pomysł. Pomysł jak to mój dziadek mówił: “znalazł Rusek wynalazek u Niemca na strychu”.

  • Obi von Kenobi ;-)

   A w Ameryce biją murzynów 😜