Strona główna 0_Slider Nie zgrali inwestycji?

Nie zgrali inwestycji? [FOTO] [Aktualizacja]

11

Mieszkańcy ucieszyli się, gdy rozpoczęła się inwestycja, która poprawi komunikację na ulicach prowadzących do szpitala Latawiec w Świdnicy. Wreszcie powstanie chodnik i pętla autobusowa. Jest jedno ale: co z przejściem dla pieszych? Rzecznik miasta odpowiada.

W tej chwili trwa jeszcze budowa i piesi muszą wykazać się szczególną ostrożnością, bo na ulicy Korczaka jest tylko jedno, prowizoryczne i słabo widoczne przejście. Widać także “zalążek” drugiego przejścia, w pobliżu ulicy Wałbrzyskiej, ale to rozwiązanie wzbudziło zaniepokojenie czytelnika Swidnica24.pl. – Przeczytałem przed chwilą artykuł o absurdzie na nowo budowanej ścieżce nad rzeką Bystrzycą. Fakt obrażającego poczucie rozsądku i zwykłej przyzwoitości tłumaczenia Pani Rzecznik, skłonił mnie do poproszenia redakcji o wyjaśnienie kolejnej sprawy. Mowa o skrzyżowaniu ulicy Wałbrzyskiej i Korczaka – pisze pan Wojciech. – Trwa tam nowa inwestycja, budowy chodnika i ścieżki rowerowej. Na wiosnę zakończył się natomiast remont ulicy Wałbrzyskiej. Wydaje mi się, że brakuje kilkumetrowego chodnika, który pozwoliłby przejść chodnikiem z Wałbrzyskiej na Korczaka. W tym miejscu powinien być fragment pełniący rolę przejścia dla pieszych. Pozostał fragment gliniastego trawnika. Piesi i rowerzyści przekraczają więc ulicę Korczaka tuż przy skrzyżowaniu. Jest to szczególnie niebezpieczne, gdyż piesi wchodzą wprost pod koła samochodów skręcających z Wałbrzyskiej od strony miasta w Korczaka. Przyznam się, że liczyłem, że przy okazji obecnych robót problem zostanie rozwiązany, ale obserwując postęp prac zaczynam w to wątpić. Wydano miliony, ale nie może być zrobione porządnie, a zwłaszcza bezpiecznie? Chyba, że Pani Rzecznik znajdzie równie absurdalne wytłumaczenie i dla tego przypadku.

Pytanie przekazaliśmy rzecznikowi Urzędu Miejskiego. Na odpowiedź czekamy i po jej otrzymaniu wrócimy do tematu.

Budowa ścieżki pieszo-rowerowej na ulicach Korczaka i Leśnej wraz z pętlą autobusową ma kosztować 779 tysięcy złotych, z czego 85% będzie pochodzić z dotacji unijnej. Prace wykonuje Świdnickie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów, ale inwestorem jest Gmina Miasto Świdnica.

/asz/

Aktualizacja: Rzeczniczka UM w Świdnicy Magdalena Dzwonkowska odpowiada: Przesyłam fragment dokumentacji projektowej z której wynika, że chodnik oraz przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Wałbrzyską będą wykonane.

Zadanie jest w trakcie realizacji i jeszcze nie wszystkie elementy zagospodarowania zostały ukończone. Inwestycja potrwa do końca sierpnia. Prosimy więc mieszkańców o cierpliwość i ocenę inwestycji po ich zakończeniu. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania, wątpliwości dotyczące realizowanych w mieście zadań, to prosimy o kontakt z urzędem. 

 • Janusz B.

  Nigdy się wszystkim nie dogodzi. Niestety.
  Zamiast się cieszyć, że w końcu w tym rejonie miasta się coś dzieje, to znajdzie się ktoś niezadowolony kto zmiesza z błotem całą inwestycję i jeszcze znajdzie posłuch w mediach. To chyba taka nasza polska przywara. Myślę że ten pan Wojciech mieszkaniec szybciej by wskórał coś po prostu przychodząc do urzędu lub składając pisemko w takiej sprawie

  • Ryszard Łukasiewicz

   ten pan ma 200% racji
   proszę bepiecznie przejść na skrzyżowaniu korczaka -lesna przy pentli autobusowej
   pozdrawiam

  • Jan Wtorek

   to prawda. ja się cieszę jako mieszkaniec tamtych rejonów, że w końcu ktoś sobie w ogóle o nas przypomniał po wielu latach niebytu. Wałbrzyska wyremontowana, nowe rondo i ścieżka, a teraz ładnie robią wokół Latawca. Nigdy w tym mieście się tyle nie robiło!!! mówcie co chcecie. uwagi zawsze będą – no i może dobrze.

   • Młody

    Panie towarzyszu Środa ma Pan prawo do takiego myślenia tylko proszę nam młodym nie kazać za swoje przekonania i kampanie wyborcze prezydentki płacić.

   • BA

    Wiele lat “niebytu”? Nie robiło się? Wymienię inwestycje tylko w tym rejonie wykonane przez ekipę Murdzka. Rondo pani BMS tylko dokończyła , ponieważ poprzednia ekipa wiele wysiłku włożyła w to, aby zegrać i uprosić różnych właścicieli dróg, które tam się zbiegły i wiele lat nie było zgody. BMS przyszła na gotowe . Następna wielka inwestycja-termomodernizacja szkoły nr 8. Następna -gruntowny remont ul. Wschodniej. Dalej remont znacznej części ul. Wałbrzyskiej-i znów BMS tylko dokończyła. Remont pomostów nad zalewem (obecni też odnawiali niedawno). Rozbudowa cmentarza na Słowiańskiej (całkiem niezła kwota na to poszła). Skatepark dla młodzieży. Piękny wiadukt na Sprzymierzeńców, remont drogi i rondo, ulice Pionierów i Śląska z rondami, skwer na Pionierów za torami i park Kasprowicza. Centrum przesiadkowe i gruntowny remont ul. Kolejowej. Ścieżki w parku Młodzieżowym. Nauka jazdy między Głowackiego a Armii Krajowej.Ul. Świerkowa. Pomoc w budowie pogotowia. Place zabaw i 2 hospicja (jedno niedokończone nie z winy miasta). Projekt i rozpoczęcie prac w Parku Centralnym.

  • Maciej Miłosz

   Chyba od tego są lokalne media żeby zajmowały się sprawami mieszkańców.

 • medyk

  Cesarstwo BMS chyli się ku upadkowi a będzie tylko śmieszniej. Zaczyna wychodzić brak doświadczenia często pojęcia ale też totalny brak nadzoru.

  • sąsiad z przeciwka

   w cesarstwie BMS brakuje nie tylko doświadczenia ale i ekipy wspomagającej która by ogarniała każde jej podlegające tematy…nie tylko BMS jest odpowiedzialna ale podwładni również…

   • henryk

    A szczególnie podwładni tylko trzeba też sprawować nad nimi nadzór bo podwładni niekompetentni.

    • medyk

     Na całe szczęście Szymek nam się rozkręca i już wie ponoć gdzie jest OSIR .

 • xart

  Powstała piękna zatoczka autobusowa z przestankiem, to proszę mi wyjaśnić po co są nadal przystanki na Leśnej?- 100 m od zatoczki???