Strona główna Wydarzenia Świdnica Montują zastępczy wodociąg

Montują zastępczy wodociąg

4

Woda do budynków przy ul. Waryńskiego będzie dostarczana, jednak lokatorzy muszą uzbroić się w cierpliwość, bo ciśnienie będzie niższe niż dotychczas. Po kilku awariach wodociągu rozpoczęło się montowanie tzw. “obejścia”, które zabezpieczy wodę do czasu wykonania wymiany rurociągu.

Liczący już kilkadziesiąt lat wodociąg zaczął ulegać degradacji, co boleśnie odczuli mieszkańcy budynków od nr 1 do 45. Po kilku próbach usuwania awarii, ŚPWiK zadecydowało o wymianie rurociągu na długości ok. 450 metrów. Prace zaczną się w przyszłym tygodniu. Do zakończenia wymiany woda będzie dostarczana rurociągiem zastępczym.

Przejściowe problemy z wodą były w piątek także na ul. M.Skłodowskiej Curie, placu Piłsudskiego i ul. Prądzyńskiego, co wiązało się z pracami przy wodociągu na ul. M.Skłodowskiej-Curie.

/red./
Zdjęcie ŚPWiK

 • Roksana Finik

  Ktos wspomnial ze rurociag to azbesto beton I jest szkodliwy dla zdrowia ? Kazda awaria oznacza uwalnianie wlokien azbestowych ktore sa rakotworcze

  • YES

   WHO stwierdza że:”Zdaniem WHO nie ma konieczności ustalenia dopuszczalnej wartości w wodzie do picia wynikającej z przesłanek zdrowotnych, gdyż nie ma dowodów świadczących o tym, że spożyty azbest jest szkodliwy dla zdrowia.” ale :”w myśl rozporządzenia Ministra Przemysłu i Handlu z dnia 30.11.1994 r. (Dz. U. nr 133, poz. 600) produkowane rury, złącza i szczeliwa cementowe nie mogą zawierać azbestu. Czyli praktycznie nie można już produkować i instalować nowych przewodów azbestowo-cementowych z powodu zagrożenia dla zdrowia człowieka w procesie produkcji i obróbki materiałów.” czyli wychodzi na to że woda z azbestem ma prawie moc uzdrawiajacego eliksiru 🙂 a zatem Pani Roksano-hop szklankę piwa o sorry hop szklankę lemoniady azbestowej-na zdrowie!

 • Jola

  Brawo…po kilku nagonkach w mediach coś zaczęli robić. Tydzień temu podczas awarii dowiedziałam się,że w weekend jest tylko dyżur i pracują dwie osoby plus auto, a dziś co widzę przez okno…. 8 osób!!! Koparka i wóz… można…. można…tylko trzeba pyska poszarpać i się szefostwo z wodociągów ruszy…a tak na marginesie to wodociąg mogli położyć wzdłuż linii żywopłotu(między żywopłotem a chodnikiem) a nie przy krawężniku, bo nie jeden najedziemy na tą rurę bądź ją kopnie przy wysiadaniu z auta. Póki co wodociąg jest, ale nowych zastępczych przyłączy brak 😁

 • Politolog z Katowic

  “Houston mamy problem!”, no pierwsze skojarzenie to Teksas, a tam był kiedyś Bolesław M, drugie to awaria wodociągu na Waryńskiego i ten azbest w tle, normalnie- Apollo 13!!
  Czy anemiczny, ponury prezesiunio ŚPWIK, który przetrwał dzień św. (kogo?) jak usunięto z ciepłych koryt Sobańskiego, Grzesika i Karola (a jego nie!!) z Bolusiem szefem rady nadzorczej, kadrową Wolaninową konstruują (niczym moduł księżycowy podczas tej katastrofy na ziemi?) dziurę u siebie w domach na Słowiańskim i tam ćwiczą z rurami plastikowymi co zrobić z tą awarią?!!!
  A co mogą zrobić? od tyrania są pachołki, a nie oni!