Strona główna Sport Inne Medale Gryfa podczas „Polish Open Cup”

Medale Gryfa podczas „Polish Open Cup”

0

Aż osiem medali przywieźli zawodnicy UKS-u Taekwon-do Gryf Świdnica z Otwartego Pucharu Polski w Taekwondo „Polish Open Cup”, który rozegrano w dniach 23-24 listopada w Opolu.

gryf2

W pierwszym dniu zmagań rewelacyjnie spisała się Weronika Borkowska zdobywając dwa srebrne medale w walkach soft-stick i technikach szybkościowych dzieci. Brąz w softach w swojej kategorii po ciężkich bojach zdobyła Laura Panas. Trzecim medalistą został Bartosz Balant wywalczając brązowy medal w układach formalnych. Drugi dzień zawodów to konkurencje juniorów i seniorów. W kategorii juniorów w układach formalnych +2cup srebro zdobył Jerzy Brzostowski. W dwóch następnych konkurencjach – techniki specjalne i walki semi contact Jerzy zdeklasował swoich przeciwników bez większych trudności stając na najwyższym stopniu podium. Ostatnim medalistą zawodów został Nitaj Stelmach, zawodnik z sekcji MMA, który zdobył brąz w walkach light contact seniorów + 78 kg. Pozostali świdniccy zawodnicy powygrywali pojedyncze walki, jednak było to za mało aby dostać się do strefy medalowej.