Strona główna 0_Slider Mamy dziesiąte jubileuszowe zwycięstwo siatkarek Polonii!

Mamy dziesiąte jubileuszowe zwycięstwo siatkarek Polonii! [FOTO]

1

Bardzo dobrze pierwszą część rundy zasadniczej grupy C II ligi zakończyły siatkarki MKS-u Polonia Świdnica. Biało-zielone pokonały w trzech setach KPKS Halemba i na półmetku fazy zasadniczej znajdują się na pozycji liderek tabeli.

Podopieczne Mateusza Dąbrowskiego i Magdaleny Sadowskiej zwyciężyły 3:0, ale triumf nad znacznie niżej notowanym rywalem nie przyszedł jednak łatwo. Przez większą część pierwszego seta na nieznacznym prowadzeniu znajdowały się nasze zawodniczki, ale przyjezdne doprowadziły do remisu 17:17. W decydującym momencie gospodynie podkręciły tempo i zwyciężyły 25:22. Druga odsłona należały do przeciwniczek, ale… Zawodniczki z Rudy Śląskiej prowadziły niemalże przez pełen dystans seta. Na tablicy wyników było już 13:9, 17:13 i 21:18! W końcówce KPKS roztrwonił jednak przewagę i uległ 23:25. Ślązaczki nie podłamały się takim obrotem sprawy i walczyły o wygraną partię. W trzeciej części gry prowadziły już 15:10, lecz 10 następnych „oczek” powędrowało na konto świdniczanek! Ostatecznie skończyło się rezultatem 25:20 i wygraną w całym meczu 3:0.

MKS Polonia Świdnica – KPKS Halemba 3:0 (25:22, 25:23, 25:20)

/FOTO: Artur Ciachowski/