Strona główna 0_Slider Kolejna manifestacja przed świdnickim sądem

Kolejna manifestacja przed świdnickim sądem [FOTO/VIDEO]

27

Kilkudziesięciu świdniczan dołączyło do ogólnopolskiej akcji zwołanej na dzisiaj przez społeczny ruch Akcja Demokracja. Do “Łańcucha ludzi”, tworzonego w obronie wolnych sądów i wolnych wyborów włączyło się blisko 80 miast w Polsce. W Świdnicy po raz pierwszy od lipcowych manifestacji pojawiła się duża policyjna obstawa protestu.

Nie jesteśmy tu po to, by was inwigilować – zapewnił inicjatora manifestacji jeden z policjantów tuż przed rozpoczęciem spotkania. Dodał, że chodzi wyłącznie o bezpieczeństwo. Manifestanci nie kryli jednak zaskoczenia tak dużą liczbą funkcjonariuszy. – Nie przychodzimy tu z petardami, nie palimy opon – podkreślała jedna uczestniczek. Mowa była przede wszystkim o zagrożeniach, jakie uczestnicy spotkania widzą w zmianach dokonywanych przez PiS w polskim sądownictwie, a także  w ordynacji wyborczej. Podkreślali, że nie wolno się bać i trzeba sprzeciwiać się uregulowaniom, które niszczą podstawy demokracji i podporządkowują obywateli tylko jednej partii.

Obejrzyj relację:

Zdjęcia Artur Ciachowski:

 • Pozytywny

  Żałosne.

  • Młody

   Bardzo ciekawy wywód. Jestem pod wrażeniem.

 • bleble

  Średnia wieku 76 lat i 8 miesięcy 🙂 Współczuję waszej głupocie.

  • antek

   Kiedy przyjdą po Ciebie babcia Ci powie – trzeba było nas szanować

   • bleble

    Was to znaczy kogo ? KODziarzy , esbeków i innej patologii ??? Wolne żarty !!!

  • Violetta Ostrowska

   A JA WASZEJ CIEMNOCIE ! Myślałam że logiczne myślenie jest przypisane młodym a tu jak widać po … blebleble wiek umysłowy 76 lat i 8 m-cy z tępotą umysłową osiągają gaworzący bleblusie ! Ledwo z pieluch wyrosłeś a chcesz bleblać na poważne tematy ? Swoją drogą to o waszą przyszłość bleblusie tu chodzi .

   • bleble

    Widocznie myślenie nie jest twoja mocną stroną , a może myślenie ciebie boli ? Swoje przeżyłem i swoje wiem.

 • Marcel

  Ten tłum mówi sam za siebie. W Polsce po 89 roku nie działo się lepiej niż teraz 🙂 dzisiejsza opozycja budzi w ludziach śmiech i politowanie… Próbują wzbudzić w narodzie bojowego ducha pokazać że dzieje się “źle ” tyle tylko że naród polski nie jest głupi i kiedy trzeba wychodzi na ulicę i to tak że hoho 🙂 a nie w 15 osób… Kolejna rzecz to sądy… Prócz tych paru gości z filmiku którzy próbują zbić kapitał polityczny na pajacowaniu przed sądem żaden normalny obywatel nie będzie bronił tak skorumpowanej opieszałej i niesprawiedliwej instytucji jak sąd…

  • Violetta Ostrowska

   Pozdrowienia od licznej grupy świeżej POLONII . Polskiej młodzieży i w średnim wieku ze wszystkich CYWILIZOWANYCH okolicznych krajów . Ile Polaków ,,ubyło”i ilu opuściło ten ,,budzący śmiech i politowanie” propagandowy dobrobyt ? Komu dzieje się lepiej niech zostanie i zapracuje na królów , panów , emerytów i długi . Inna sprawa – sądów ja personalnie bronić nie mogę z wyłącznie osobistych doświadczeń. Bardziej mnie interesuje czy był tam choć jeden sędzia który chce być politycznie niezależny w sprawach ferowania wyroków ? Czy j/w napisano te ,,skorumpowane opieszałe i niesprawiedliwe instytucje ” będą jeszcze polityczne ?

   • Marcel

    Propagandę to ma pani w tej cywilizacji do której na całe szczęście pani uciekła… W Szwecji Niemczech, Francji i wielkiej Brytanii nie usłyszy pani o przestępstwach/gwałtach z udziałem wspaniałych “syryjskich” nachodźców. To jest ta pani wspaniała cywilizacja? Hahaha to gratuluję poczucia wartości 🙂 niech pani nie wraca bo nie ma do czego. Co do sądów to nie wiem czy ogląda pani coś prócz tvn24… Sądy od dawna są polityczne czego dowodzą nagrania w internecie jak grupa sędziów z panem rzeplińskim na czele wychodzi z siedziby PO po spotkaniu partyjnym… Upolitycznienie sądów to hasło które chętnie łykają uciemiężeni przez władze i system polacy na emigracji. Znam ten “miód” emigracji więc niech mi Pani oczu nie mydli że jest tak pięknie i cudownie a już napewno nie lepiej niż w Polsce. Pozdrawiam.

    • luka_l

     Zapewne nie widział Pan filmów jak sędzia Przyłębska wychodzi z siedziby PiS?

 • antek

  Ten policjant z kamerą to też dla bezpieczeństwa zapewne??? Tylko czyjego?

  • Marcel

   A te kamery w hipermarketach i na ulicach miast to dla czyjego bezpieczeństwa są?

  • Violetta Ostrowska

   Dobre pytanie ! Mam nadzieję że mieszkańców Świdnicy ! Jak wiemy nie wszystkim odpowiada wersja bezpartyjnych sądów ! Jest jeszcze grupa bandytów polskiego pochodzenia broniąca zaciekle interesów obcego kraju a ci lubią ustawki ! No chyba że Świdnicka Policja też chciała się przyłączyć a filmik na pamiątkę ?

 • Nie usuwajcie konta!

  Te manifestacje rozdmuchuje się do Bóg wie jakiego rozmiaru, a prawda jest taka, że to jest plankton statystyczny. Jedyny plus, to przebywanie na świeżym powietrzu. Pozdrawiam cieplutko.

 • michbaner

  Tym razem jaka była stawka za udział w tym ” proteście ” ?

 • Topik

  Powiedzcie Ci co popieracie tą ustawę konkretną co PIS forsuje.
  Co tam jest takiego co spowoduje faktyczną reformę sądów?
  Czyli przyspieszenie rozpraw, rozbicie układów lokalnych itd.
  Będzie tak że pojawi się nowy układ silniejszy. Faworyzowani będą ci od władzy.
  Czy jesteście za tym żeby politycy mieli większe chody w sądach, byli bezkarni – ale zawsze też może w razie w prezydencik ich ułaskawić.

  Tak jak w PO i w PIS i w innych typu Nowoczesna Kukiz są szuje które chcą się nachapać. Mało afer w PiS które są zamiatane pod dywan?
  Najgorsze jest to że PiS w dość mocnym stopniu wykorzystuje aparat policyjny.
  Chcą stworzyć Państwo na wzór dawnej bezpieki?
  Niby są to ludzie antykomunistyczni a wiele schematów biorą z poprzedniej epoki.

  No i machlojki przy ordynacji wyborczej – chcą wszystko zagarnąć.
  A wielu gminach miastach zrzeszeni w lokalne ruchy tworzą naprawdę dobrą robotę przy zarządzaniu miastami. A przyjdą partyjniaki i dopiero się zacznie.

  LUDZIE PRZEJRZYJCIE NA OCZY.
  Rypią nas teraz gorzej jak za PO.
  No chyba że tak bardzo sprzedaliście się za 500+

  Za kilka lat życie zweryfikuje to.
  Będa tworzyć się na wzór solidarności związki podziemne bo pewnie legalnie nie będa mogły.

  A zapomniałem dodać – zmiany w Trybunale.
  Miało być szybciej bo tamci to nic nie robili.
  Sprawdźcie jak teraz pracują żenada żenada.
  to jest bardzo dobry przykład “dobrej zmiany” tylko dla kogo – dla działaczy PiS bo nie dla zwykłego obywatela.

  • Jan

   Przykro mi ale to dla nich za trudne. Liczy się kopiuj-wklei; ile wam płaca , plankton, lewactwo. Ten poziom jest dla niech nie do przejścia. Szkoda czasu i fatygi. Cały czas te same osoby które nie radzą sobie w życiu realnymi wylewają swoje frustracje na forach.

  • Pozytywny

   “Czy jesteście za tym żeby politycy mieli większe chody w sądach, byli bezkarni” – już tak jest od dawna. Czas się obudzić.

 • Natalia

  No coz tyle im zostala a tzw. lud jakos nie kwapi sie z pomoca na krzywde jaka sie im
  dzieje . Ludzie pamietaja .

  • Polak

   Ja nie wiem czy ci ludzie się nudzą czy im ktoś płaci , że tam stoją pewnie co drugi nawet nie wie po co tam jest .
   Naprawdę opamiętajcie się i pozwólcie działać tym co są u władzy już nie długo ich rozliczycie i wtedy się przekonamy jakie to były rządy .

 • Pozytywny

  Szczerze , to aż tak małej ilości osób się nie spodziewałem. Ucieszyłem się od razu jak zobaczyłem te “tłumy” emerytów. Na kolejnym proteście ciężko im będzie zebrać więcej niż 10 osób. 😀

  • Jan

   Twoje kompleksy i nienawiść aż kipą biedny, mały człowieczku. Wesołych Świąt prawdziwy Polaku i Katoliku 😉

   • bleble

    Nienawiść to bije z twojej malutkiej gęby człowieczku , gdzie on wspomniał , że jest katolikiem , że czepiasz się katolików ? Zakompleksiony lewacki mały człeku.

    • obserwator

     Wyjaśnię ci zagadkę. Katolik o emerytach mówi “emeryci”, lewak o emerytach mówi “mohery”. I po zagadce 🙂

 • xdcam

  zamiast w domu siedziec do dziadkom i babciom kazali decydenci nowoczesnej itp wyjsc i protestowac.Szkoda tych ludzi w to angazowac.Dalibyscie im spokoj ze wzgledu na wiek

 • Andrzej Komorowski

  od 14 grudnia kolejna manifestacja przed sądem , chyba codziennie maniwestują. świdnica tvn 24