Strona główna 0_Slider Kibicujemy świdnickim piłkarzom! Relacja live z meczu Polonia Trzebnica – Polonia-Stal Świdnica

0

Trudny mecz wyjazdowy czeka dziś piłkarzy Polonii-Stali Świdnica. O godz. 16.00 podopieczni Tomasza Oleksego wyjdą naprzeciw groźnego beniaminka – Polonii Trzebnica. Zapraszamy na tekstową relację live z tego pojedynku, przypominamy o częstym odświeżaniu strony.

Skład Polonii Trzebnica: Buchla, Waliszczak, Możdrzech, Kuczer, Stasiak, Ulatowski, Czarnecki, Puchała, Kotyla, Suppan, A. Miazgowski. Na ławce: Pająk, Łoposzko, Śródka, Szefner, Falfura, Kaczmarek, R. Miazgowski

Skład Polonii-Stali: B. Kot, Skowroński, Białas, Salamon, Ł. Kot, Sowa, Somala, Tragarz, Szczygieł, Szuba, Myrta. Na ławce: Szczepaniuk, Klemiński, Mazanka, Kucharski, Jagieła, Kozachenko, Łuszkiewicz

Do rozpoczęcia spotkania około 10 minut

Świetne warunki do gry, znakomicie przygotowana murawa, temperatura około 15 stopni, raczej bezwietrznie

Zawody poprowadzi sędzia Sobol z Kolegium Sędziów Jelenia Góra

Zawodnicy już na murawie, za moment rozpoczynamy

Pierwszy gwizdek arbitra – zaczęliśmy

1′ – dobra okazja dla świdniczan, Myrta w ostatniej chwili powstrzymany przez obrońcę

2′ – świetne otwarcie gości, znów groźnie Myrta, lecz i tym razem górą ostatni stoper Trzebnicy

3′ – z dystansu uderza Sowa, piłka trafia „do koszyczka” Buchli

6′ – dopięliśmy swego, znów Szuba tak jak w meczu z Kłodzkiem dorzucał piłkę do Sowy, a ten z głowy strzelił na 1:0!!! Należy zwrócić uwagę na fatalną postawę bramkarza Polonii Trzebnica Karola Buchli. Dla nas jednak liczy się to co w sieci!!!

8′ – w odpowiedzi dobra okazja dla gospodarzy, na szczęście uderzenie jednego z miejscowych mija światło bramki

12′ – przebudzili się gospodarze, udanie sytuację w naszym polu karnym wyjaśnił teraz Salamon

15′ – znakomita interwencja Kota, następnie strzał zablokowany. Musimy się obudzić!

17′ – ależ szkoda, Tragarz próbował lobować Buchlę, ale górą bramkarz Polonii Trzebnica. Bardzo szybkie tempo meczu.

22′ – rzut wolny dla rywali, zamieszanie w naszej szesnastce i ostatecznie niecelny strzał

28′ – po mocnym naporze przeciwników oddaliliśmy nieco niebezpieczeństwo od własnej bramki

31′ – Możdrzech – żółta kartka

31′ – dośrodkowanie Szuby głową zamyka Ł. Kot – piłka niestety przelatuje obok słupka

35′ – Szuba dorzuca piłkę z rzutu rożnego, Szczygieł kończy akcję niecelnym uderzeniem

38′ – Ulatowski złożył się do strzału z 16 metrów – piłka minęła na szczęście dla nas o metr bramkę strzeżoną przez Kota

43′ – bardzo mocno przycisnęliśmy w końcówce pierwszej połowy – serie dośrodkowań i rzutów rożnych, niestety bez skutku

44′ – Sowa uderza z 25 metrów – broni Buchla

koniec pierwszej połowy – prowadzimy na wyjeździe 1:0!

rozpoczynamy drugą połowę – R. Miazgowski zmienia Kotylę w drużynie gospodarzy

50′ – Kot ratuje nas przed utratą bramki, broniąc sytuację jeden na jednego!

52′ – Tragarz minął jak slalomowe tyczki czterech obrońców przeciwników, w decydującej sytuacji lepszy bramkarz – Buchla

55′ – potężne uderzenie Tragarza z dystansu – piłka o kilkanaście centymetrów minęła poprzeczkę

56′ – Sowa – żółta kartka

60′ – Możdrzech schodzi, Kaczmarek wchodzi

60′ – zmiana także w Polonii-Stali – Jagieła zastępuje Szczygła

64′ – Szuba z linii pola karnego pakuje piłkę w sieci. Prowadzimy 2:0!!!

68′ – Myrta wychodzi oko w oko z Buchlą – piłka umieszczona w długim rogu bramki Polonii Trzebnica – wygrywamy już 3:0!!!

70′ – Szuba zastąpiony przez młodziutkiego Kucharskiego

75′ – w drugiej połowie całkowicie zdominowaliśmy wydarzenia na murawie

79′ – Tragarz znów efektownie wymanewrował defensywę, wracający obrońca w ostatniej chwili zdołał jednak wybić piłkę na rzut rożny

80′ – Klemiński zmienia Myrtę

85′ – Somala – żółta kartka

88′ – wracający po kontuzji Kozachenko zastępuje na boisku Tragarza

90′ – sędzia dolicza minimum 4 minuty

koniec – to była deklasacja na trudnym terenie w Trzebnicy. Polonia-Stal Świdnica zwyciężyła 3:0!!!