Strona główna 0_Slider Każdy zakamarek dobry na libację

Każdy zakamarek dobry na libację

14

Praktycznie nie ma dnia bez interwencji policji lub Straży Miejskiej w każdym miejscu Świdnicy. Amatorzy “procentów” na libacje upodobali sobie między innymi zaułki w centrum miasta i nie mają żadnych hamulców. Niektórzy są karani mandatami, innym uchodzi na sucho.

Kilka dni temu czytelniczka Swidnica24.pl była świadkiem sceny, którą zarejestrowała na zdjęciu. W wąskiej uliczce na tyłach Klubu Bolko widać trzech mężczyzn, którzy najprawdopodobniej są w stanie upojenia alkoholowego. Jeden z nich kompletnie nad sobą nie panował, prezentując światu nagie pośladki. Jak usłyszeliśmy w Straży Miejskiej, nie było zgłoszenia w tej sprawie.

Natomiast mieszkaniec ulicy Grodzkiej nie wahał się i zawiadomił strażników o libacji, urządzonej 19 września w podwórzu przy numerach 3-5-7. –  Dolegliwością w ich postępowaniu było głośne zachowanie i używanie słów ogólnie przyjętych za nieprzyzwoite, które niosły się szerokim echem, docierając do mieszkańców przez otwarte okna. Przybyli na miejsce funkcjonariusze nałożyli na sprawców wykroczenia grzywny w formie mandatu karnego w kwocie po 100 zł. Mężczyźni w obecności patrolu opuścili miejsce zdarzenia – informuje Jacek Budziszewski ze Straży Miejskiej.

/red./

 • Wiktor Lis

  i bardzo dobrze, że przy Grodzkiej posypały się mandaty. Żeby jeszcze były wystawiane ludziom, którzy dzień w dzień imprezują 30 m obok- tzn. przy ZETO to byłoby super.

 • Tgc

  Amfiteatr zburzony, murek przy torach tez, wiec menele wychodza z naturalnych habitatow do miasta.

 • Obserwator

  A tam, w kącie, gdzie meneli grupa
  Błyszczy w słońcu goła d*pa…

  • Waldi

   Błyszczy d*pa, głos się łamie
   Co się czepiasz…”czarny” chamie.
   Chcesz osadzić mnie na dołku?
   Za co? bo już jestem po “fikołku”?

 • Natalia

  Takie kwiatki mamy w miescie tzw. wolni ludzie .

  • Siostra Bernadetka

   E tam, to na pewno emigranci.

 • nmisiek

  “W wąskiej uliczce na tyłach Klubu Bolko” – toż to front hali targowej. Siedzą na parapecie okna i czekają na szczęście.

 • Obiektywny

  Gdzie się nie spojrzy to pełno meneli w Świdnicy i nie tylko w zakamarkach

  • Maciek Mackowski

   jakbyś przestał spacerować po Świdnicy to by jendego ubyło 🙂

 • Krystyna

  a prace spoleczne na rzecz miasta a nie mandat!!!! wierzcie zmniejszy sie patalogia a miasto bedzie ładniejsze !!!!!!

 • KrissKross

  Świdnica miasto patoli i meneli. Może wreszcie zmienią powiatowego komendanta policji jak we Wrocławiu. Dadzą jakiegoś Poznaniaka jak we Wro, a wtedy muchy będą srały w rządku. Powiem tak, czy ktoś widział w Świdnicy jakiś patrol pieszy w Świdnicy? Jeżdżąc po Polsce to nawet stójkowych widziałem, co ewidentnie za karę przy jakimś palcu stali. Może wreszcie Pani Prezydent wymusi na komendancie, żeby Policja była bardziej widoczna w naszym mieście. No przecież tego chyba nigdzie nie ma, no może w Sosnowcu, żeby w szkole,po południu obok placu zabaw patole libację sobie organizowali z rzutem butelek na odległość. Zero reakcji. A jak ktoś zadzwoni to wysyłają Straż Miejską, która trzęsie portkami.

  • YES

   piszesz o szkole nr 4 na OSM? widocznie może byc bo jest tak od lat-też wzbudza to moje zdumienie bo wyglada jakby tego terenu nikt nie pilnował a SM jak przyjedzie to w takie miejsce żeby być dobrze widocznym i żeby kolesie zdążyli sie rozproszyć-pięć minut po “interwencjii” są znowu i impreza trwa-z obecnością policji to masz rację-widać ich jak zabezpieczają ewakuacje budynku w którym patole wyrywaja instalacje gazową (działajacą)-pieszy patrol? podobno kiedys takie były-nawet kiedyś w minionych czasach były w Rynku budki gdzie często bywał milicjant i jakos tak spokojniej było 🙂 ale to pewnie legendy 🙂

   • KrissKross

    Piszę o gim. nr 2. Nawet betonowe ławki pozbierali z orlika do kupy, ale na czwórce to samo. Już nie pamiętam gdzie to widziałem czy w Kutnie, czy w Sieradzu, że koło targowiska miejskiego normalnie stójkowy wartę miał. Wypytałem miejscowych, to mi powiedzieli, że jak któryś podpadnie to komendant za karę wysyła.

 • Lu Cyfer

  Dobra, wieczne skrzywione i niezadowolone urzędasy. Ile miasto dostało srebrników do kasy za relokacje patologii z Wałbrzycha i okolic??
  Do pustych suteren (ulicy nie zdradzę) wprowadzily się patologiczne rodziny. Od rana walą śmieciowe browary, a wieczorami wyznają sobie miłość. Nowy sąsiad X krzyczy ” Wiesiu, ja ciebie szanuje,a nie czekaj, ciebie to ja kocham,a Henia szanuje..”
  Straż Miejska umywa ręce, ponieważ podwórka w kamienicach są prywatne. Mimo,że amatorzy aluminium o tym nie wiedzą. Żadna łajza ze straży palcem nie tknie. Ale jak mi któryś założy blokadę na prywatnym samochodzie, to jak bóg mi wrogiem, łąpy poucinam i zrobię sobie z nich skarpetki na zimę..
  Głupota urzędników w tym mieście świeci na każdym kroku. Od wjazdu do miasta,po sale z niezadowolonymi sługusami władzuni z Wiejskiej. Bo to trzeba być bezmózgim ….,żeby do podejmowania decyzji zatrudnić idiotów (w tym kraju 95% inteligencji wymordował hitler,a to co widzimy na codzień, mijamy każdego dnia ciemnota i półprodukty gwałtów albo niemieckich,albo ruskich … Nawet sam Marszałek Piłsudski nie miał z kim pracować.Co wyraźnie zaznaczył “Kraj wspaniały, tylko ludzie kur***”
  Chce się dowiedzieć, który to analfabeta, wydaje zgodę w mieście na malowanie elewacji budynków-zabytków kolorami pastelowymi. W mieście gdzie ludzie palą węglem w piecach??? Natomiast, jak robicie stanowiska pracy w urzędach co się nazywają – obsługa klienta – to macie klienta obsłużyć. Czyli jak przychodzę w jakiejś sprawie, to każdy dokument ma wypełnić pracownik,a nie klient. A one cwane podrukowały pisma i siedzą janusze i wypełniają na kolanach….Tylko czekać,ąz to miasto wchłonie Słotwina,.Klerowi już się sprzedali – diecezja jest.