Strona główna Sport Siatkówka Kadetki Polonii lepsze od liderek tabeli

Kadetki Polonii lepsze od liderek tabeli

0

Po bardzo wartościowe zwycięstwo sięgnęły dziś młode siatkarki Polonii Świdnica. Nasze kadetki pokonały w meczu ligi dolnośląskiej lidera tabeli Impel Wrocław 3:1!

W pierwszym secie podopieczne Michała Tomiałowicza wręcz zmiotły z parkietu wyżej notowane wrocławianki. Wygrana 25:12 z liderem tabeli mówi sama za siebie. W drugiej partii też lepsze były świdniczanki (25:19). Trzecia odsłona padła łupem rywalek, ale w czwartej wszystko wróciło już do normy. Zwycięstwo na przewagi 26:24 dało nam ostatecznie wygraną 3:1 i co najważniejsze 3 punkty w tabeli.

Generalnie był to bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu, najlepszy w tym sezonie. Widowisko stało na naprawdę wysokim poziomie sportowym, a siatkarki obu ekip dostarczyły kibicom sporej dawki emocji. Pierwsze dwa sety zagraliśmy koncertowo. Popełnialiśmy mało własnych błędów, a zawodniczki w pełni realizowały przedmeczowe założenia taktyczne. W trzeciej partii świetnie zaczęły grać wrocławianki, zmniejszając straty. Najbardziej emocjonująca była czwarta odsłona. W końcówce prowadziliśmy 21:17, chwilowy przestój kosztował nas wiele. Przyjezdne doprowadziły do remisu 23:23 i zaczęła się wojna nerwów. Co ważne to my wytrzymaliśmy, wygrywając 26:24. Kolejne ligowe spotkanie rozegramy 3 lutego. Zmierzymy się wtedy na wyjeździe z wiceliderem AZS-em Wrocław. Liczymy na rewanż za porażkę przed własną publicznością w wymiarze 2:3 – komentuje trener Michał Tomiałowicz.

MKS Polonia Świdnica – Impel Wrocław 3:2 (25:12, 25:19, 16:25, 26:24)

Polonia: Liwuś, Wolak, Bober, Miezgiel, Frankowska, Rut, Kołtunowicz (libero) oraz Rutowicz, Januś, Całka (libero), Dyzio, Sarzyńska, Kamińska, Bocian

Poprzedni artykułGwiezdna flota i bohaterowie kultowej sagi w Galerii Świdnickiej [FOTO]
Następny artykuł26. Finał WOŚP już jutro. Jakie atrakcje i licytacje w powiecie?