Strona główna Bez kategorii Juniorzy Polonii-Stali wygrywają z Pogonią Oleśnica

Juniorzy Polonii-Stali wygrywają z Pogonią Oleśnica [FOTO]

0

Po trzecie z rzędu zwycięstwo na boiskach Ligi Dolnośląskiej Juniorów sięgnęli piłkarze Polonii-Stali Świdnica. Tym razem podopieczni Mariusza Miętkiewicza pozostawili w pokonanym polu Pogoń Oleśnica, zasłużenie pokonując rywali 4:2.

Początek spotkania do gra w środku pola i wzajemne badanie siły rywala niczym wytrawny bokser. W miarę upływu czasu zaczęła zaznaczać się coraz bardziej wyraźna przewaga świdniczan. W 20. minucie Jakub Białas znakomicie dograł z rzutu wolnego do Dawida Kusio, a ten precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza Pogoni. W 38. minucie było już 2:0 i znów na listę strzelców wpisał się Kusio, strzelając z wnętrza pola karnego. Goście jeszcze przed przerwą zdołali zmniejszyć dystans, zdobywając swojego pierwszego gola.

Po przerwie kontrolowaliśmy przebieg meczu i dążyliśmy do zdobycia kolejnych trafień. Znakomitą główką popisał się Łukasz Gerus, strzelając na 3:1, lecz chwilę później znów odpowiedzieli oleśniczanie. Ostatnie słowo należało jednak do biało-zielonych. Rezultat pojedynku na 4:2 ustalił Przemysław Świątoniewski.

Polonia-Stal Świdnica – Pogoń Oleśnica 4:2 (2:1)

Polonia-Stal: Wiciak, Mazanka, Białas, Klemiński, Krupczak, Hruszowiec, Gerus, Podgórski, Kusio, Kopacz, Czabanowski oraz Hądzlik, Szczerba, Świątoniewski

Tym razem nieco gorzej poszło juniorom młodszym Polonii-Stali Świdnica. Zespół Szymona Majcherczyka mierzył się z mocnym FC Academy Wrocław. Pierwsza część gry zakończyła się remisem 1:1. Na murawie obserwowaliśmy bardzo zaciętą, szybką grę, a kacje przenosiły się z jednej połowy na drugą. Rezultat otworzyli wrocławianie, ale do wyrównania w 33. minucie doprowadził Jakub Filipczak. Po przerwie przeciwnicy podkręcili tempo i dwukrotnie zdołali pokonać naszego bramkarza Kacpra Szczepaniuka.

Polonia-Stal Świdnica – FC Academy Wrocław 1:3 (1:1)

Polonia-Stal: Szczepaniuk, Bieniasz, Depta, Korólczyk, Pitura, Piła, Kucharski, Kasprzak, Sikora, Salamon, Filipczak oraz Kurzeja, Sawa, Stramiec, Gazda, Podolak