Strona główna 0_Slider JPSC: Triumf Polonii-Stali. Biało-zieloni ustrzelili dublet!

JPSC: Triumf Polonii-Stali. Biało-zieloni ustrzelili dublet! [FOTO]

0

Kolejny turniej z cyklu JAKO Polonia-Stal Świdnica Cup 2017/2018 należał do zespołów ze Świdnicy, a w szczególności do drużyn Polonii-Stali, które zajęły dwie czołowe lokaty. Podium uzupełnili zawodnicy Akademii Piłkarskiej 13 ze Świdnicy, a tuż za podium uplasował się Gryf i kolejne ekipa biało-zielonych.

W hali sportowej w Witoszowie Dolnym do rywalizacji stanęło dziesięć zespołów złożonych z piłkarzy i piłkarek z roczników 2011 i 2012. Zmagania toczyły się równolegle na dwóch specjalnie przygotowanych boiskach. Początkowa faza turnieju przebiegała grupach A i B, następnie w „Lidze Mistrzów” i „Lidze Europy”. Ostatecznie na najwyższym stopniu podium stanęli piłkarze Polonii-Stali III Świdnica dowodzenie przez trenera Ryszarda Tyndla. Gospodarze turnieju wygrali w pełni zasłużenie, notując na swoim koncie komplet siedmiu zwycięstw i legitymując się imponującym bilansem 37 strzelonych i tylko 3 straconych goli. Za nimi finiszowali zawodnicy Polonii-Stali I Świdnica i Akademii Piłkarskiej 13 Świdnica I.

Turniejowi jak zawsze towarzyszyły dodatkowe atrakcje. Rodzice zawodników i zawodniczek Polonii-Stali przygotowali kącik gastronomiczny i loterię fantową, podczas której do wylosowania było wiele dodatkowych gadżetów. Sad Burkatów jako jeden z partnerów turnieju przygotował jabłka dla wszystkich uczestników, młodzi piłkarze mogli się ponadto przebadać, będąc poddanymi analizie składu ciała specjalistycznym analizatorem InBody120 (Gabinet Dietetyczny CalorEat). Nie było lepszych i gorszych indywidualnie zawodników. Każdy z nich otrzymał pucharek dla najlepszego gracza turnieju!