Strona główna Sport Piłka nożna Jednostronne derby dla piłkarzy Polonii-Stali

Jednostronne derby dla piłkarzy Polonii-Stali [FOTO, VIDEO]

0

Piłkarze Polonii-Stali Świdnica gładko pokonali drużynę Karoliny Jaworzyna Śląska w meczu 14. kolejki grupy wschodniej IV ligi dolnośląskiej. Z całą pewnością można stwierdzić, że był to najniższy z możliwych wymiar kary dla jaworzyńskiej ekipy.

Już w pierwszych sześciu minutach goście dwukrotnie znaleźli się „na deskach”. W 2. minucie Michał Czernicki zagrał ręką we własnym polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił Wojciech Szuba. Niewiele ponad 180 sekund później było już 2:0. Oskar Wajdzik wybronił mocne uderzenie Roberta Myrty, lecz wskutek dobitki Kamila Szczygła był już bezradny. Jaworzynianie nieco podnieśli się z kolan, ale nie byli w stanie na poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez Bartłomieja Kota. Goście tylko dwukrotnie znaleźli się w niezłej pozycji do zdobycia gola, jednak obie te próby zostały zablokowane przez świdnickich defensorów. W 35. minucie powinno być 3:0 dla świdniczan. Sędzia boczny pokazał pozycję spaloną Kamila Szczygła i nie uznał trafienia świdnickiego skrzydłowego.

W drugiej części gry wciąż przeważali gospodarze, co rusz zagrażając bramce Oskara Wajdzika. W 57. minucie świdniczanie wyszli z kontrą dwóch na jednego, ale nie zdołali postawić kropki nad „i”. Chwilę później bramkarz Karoliny przeniósł piłkę nad poprzeczką po strzale z dystansu miejscowych. W 71. minucie goście znaleźli się już w fatalnym położeniu. Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Maksym Tatuśko. Dwie minuty później podopieczni trenera Tomasza Oleksego wyszli z kolejną kontrą. Kamil Szczygieł i Robert Myrta znaleźli się oko w oko z Wajdzikiem, ale nie zdołali podwyższyć prowadzenia. Jeszcze przed końcem meczu Robert Myrta przegrał pojedynek z bramkarzem Karoliny, a Krystian Jagieła obił słupek! Przyjezdni w drugiej połowie w zasadzie tylko dwukrotnie zagrozili na poważnie bramce Bartka Kota. Pierwsza próba Grzegorza Ignatowicza minęła światło bramki, druga została obroniona przez Kota.

Polonia-Stal Świdnica – Karolina Jaworzyna Śląska 2:0 (2:0)

Polonia-Stal: B. Kot, Ł. Kot, Salamon, Białas, Kozachenko, Somala (46′ Łuszkiewicz), Sowa (55′ Skowroński), Jagieła, Szuba, Szczygieł, Myrta (82′ Klemiński)

Karolina: Wajdzik, Wilk, Szyszka (65′ Piątek), Luber, Czernicki, M. Krawczyk, Rsoaik, Borowy (81′ Adamowicz), Drąg (57′ Matwiejko), Tatuśko, Ignatowicz

/FOTO: Artur Ciachowski/