Strona główna Sport Pływanie Hania Zawadzka pływacką mistrzynią Polski!

Hania Zawadzka pływacką mistrzynią Polski!

0

Fantastycznie ułożyły się dla Hanny Zawadzkiej, zawodniczki Klubu Sportowego Rekin Świebodzice Mistrzostwa Polski Juniorów (15 lat) w pływaniu. Podczas rozegranych w dniach 14-16 lipca w Lubinie zawodów na starcie stanęło blisko pół tysiąca uczestników ze 134 klubów z całej Polski.

Hanna Zawadzka zdobyła złoty medal oraz tytuł mistrzyni Polski na królewskim dystansie 100 metrów stylem dowolnym. W finałowym wyścigu uzyskała wybitny rezultat 0:59,00. Jest to największy sukces zawodniczki, trenera i świebodzickiego kubu.

Hania jest uczennicą Publicznego Gimnazjum nr 2 w Świebodzicach w którym zostały zorganizowane optymalne warunki do łączenia treningu z nauką na wysokim poziomie. – Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, sponsorom i instytucjom wspierającym działalność klubu bez których sukcesy sportowe nie byłyby możliwe – mówi trener Krzysztof Winiarczyk. – Gratuluję Hani i całemu klubowi tak wspaniałego sukcesu, jesteśmy dumni, że po raz kolejny utalentowani, młodzi ludzie, promują nasze miasto poprzez swoje wyjątkowe osiągnięcia – podkreśla burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz.

Poprzedni artykułBilety na zawody The World Games w Świdnicy taniej!