Strona główna 0_Slider Elektroniczne wypisy i wyniki badań w świdnickim Latawcu

Elektroniczne wypisy i wyniki badań w świdnickim Latawcu

2

E-dostęp do dokumentacji medycznej i sprawny przepływ informacji na e-linii pacjent – lekarz, to wszystko już niedługo będzie możliwe dzięki wprowadzanej w SP ZOZ w Świdnicy platformie usług elektronicznych – informuje świdnicki szpital Latawiec.

Zdjęcie RSS Latawiec w Świdnicy

E-podpis i e-wypis niezbędne do pełnego wdrożenia systemu elektronicznej dokumentacji medycznej, a także e-badanie i e-powiadomienie, dzięki któremu pacjenci będą mogli pobrać w domu wynik badania on-line, o czym zostaną poinformowani przez SMS. E-usługi uzupełnią moduły e-pralni, e-zgłoszenia (nowotworu złośliwego) oraz e-zdarzenia niepożądanego.

 22 maja 2017r. umowę w tej sprawie podpisał dyrektor SP ZOZ Grzegorz Kloc z dyrektor Bożeną Dróżdż z Instytucji Pośredniczącej Aglomeracji Wałbrzyskiej. Koszt całkowity projektu wyniesie 3.422.315,09 zł, z czego 85 %, tj. 2.908.967,82 zł stanowić będzie dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego ZIT Aglomeracji Wałbrzyskiej.

– Podpisałem dziś umowę na dofinansowanie projektu ważnego dla tysięcy pacjentów korzystających z usług SP ZOZ w Świdnicy. Projekt wynika z dążenia do odpowiadania na potrzeby pacjentów, a także standardów i wymogów w ochronie zdrowia. Elektroniczna dokumentacja medyczna ułatwi pacjentom kontakt z naszym szpitalem. Projekt realizowany będzie we współpracy z trzema partnerami: SPZOZ MOZ w Świebodzicach, NZOZ „Mieszko” Sp. z o.o. oraz PHUP „MARCONI” – komentuje szef świdnickiego szpitala.

Wdrożenie projektu planowane jest do końca listopada 2017r.

/Źródło SP ZOZ, RSS Latawiec, opr. red./

  • Siostra Bernadetka

    Ludzie i na kolanach poszliby po wypis gdyby w szpitalu potrafili wyleczyć.
    Całe to e to kolejna impreza która doda punktów w rankingu szpitali a ty człowieku lecz się sam.

  • YES

    a może by tak troszkę uszczknąć z tych trzech baniek i zatrudnić w miejsce stulatka z Pogotowia jakiegoś młodszego lekarza? a na SOR-ze w pełni zdrowego lekarza-bo chyba jeden z panów jeszcze nie doszedł do siebie po cięzkiej chorobie,a tak z innej beczki -nie mogę się doczekać jak dostanę” e-informację” że termin przyjęcia na operacje zaćmy ustalony jest na 2029 rok :-))))) pekne ze smiechu ja i mój komputer-ale zaprawdę warto wydać trzy i pół miliona żeby zobaczyć na własne oczy takiego SMS-a -mała rzecz a cieszy-co za wspaniale i rozważnie wydane pieniędze -gratulacje-bez tego szpital by sie zawalił-a pracowni rezonansu magnetycznego jak nie był tak nie ma,ale za to esemesy bedzie mozna wysyłać:-)))))