Strona główna 0_Slider Dziewczynka z wysypiska urodziła się żywa. Została uduszona

Dziewczynka z wysypiska urodziła się żywa. Została uduszona

6

Wiadomo już, że znaleziony 13 kwietnia na wysypisku śmieci w podświdnickich Sulisławicach noworodek był donoszony i zdrowy w chwili narodzin. – Dziewczynka żyła około pół godziny – podaje prokurator rejonowy w Świdnicy Marek Rusin.

Podczas wykonanej dzisiaj sekcji zwłok biegły ustalił, że dziewczynka urodziła się o czasie. – Na ciele stwierdzono obrażenia, które powstały zarówno jeszcze za życia, jak i już po śmierci  – mówi prokurator. Dziecko prawdopodobnie zostało uduszone, na co wskazują ślady na szyi.

Zwłoki noworodka wraz z pępowiną i łożyskiem zostały włożone do worka, który znaleźli pracownicy składowiska odpadów. – Są zabezpieczone jeszcze inne ślady, ale o nich nie mogę mówić – dodaje Marek Rusin. Wciąż nie udało się ustalić, kim była matka. – Abstrahując od ocen postępowania rodziców dziecka, zwracamy się z apelem do wszystkich, którzy w ostatnich dniach wiedzieli kobietę w zaawansowanej ciąży, ale nie ma dziecka. Matka znalezionego noworodka rodziła poza szpitalem, jej zdrowiu i życiu może grozić niebezpieczeństwo. Może być w głębokiej traumie – dodaje prokurator. Nie wiadomo, gdzie mogło dojść do tragedii. Śmieci do Sulisławic trafiają nie tylko z powiatu świdnickiego, ale także rejonu Jeleniej Góry.

Dzisiaj świdnicka prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku zabójstwa dziecka i zbezczeszczenia zwłok.

/asz/

 

 • Perun

  [*]

 • Chwała_Bohaterom

  znalezc tych ludzi i tez udusic!!!!!

 • Violetta Ostrowska

  Patologia +. Odmienny temat to np. ,,Smutek po porodzie może okazać się depresją poporodową
  Nie ma zatem nic nadzwyczajnego w tym, że młoda matka, po urodzeniu dziecka, czuje się przybita. Kiepski nastrój zwykle szybko mija. Zwykle, ale nie zawsze. Czasem złe samopoczucie utrzymuje się dłużej. Gdy tak się dzieje, warto skontaktować się ze specjalistą. Kiedy powinna zapalić się lampka alarmowa? – Jeżeli poporodowe przypadłości psychiczne nie ustąpią przez dwa tygodnie. Należy wtedy udać się do psychologa albo psychiatry”.
  W obecnej sytuacji to raczej zaistnieje obawa przed odpowiedzialnością karną.

  • Piotr Kołdra

   a po co sie ruchaja

   • Piotr Kołdra

    napije się albo naćpa a później wali korba

    • Piotr Kołdra

     są okienka albo do szpitala oddac