Strona główna Sport Piłka ręczna Druga ligowa porażka mistrzów Polski

Druga ligowa porażka mistrzów Polski

0

Za juniorami ŚKPR-u Świdnica drugi w tym sezonie mecz o ligowe punkty. Niestety, wyprawa do Wrocławia na mecz ze Śląskiem nie należała do udanych. Świdniczanie (aktualnie mistrzowie Polski w kategorii juniorów młodszych) przegrali różnicą sześciu trafień.

Starsi o rok gospodarze zwyciężyli 31:25 (18:14). Decydujące dla losów pojedynku okazały się w końcowe minuty pierwszej połowy. Jeszcze w 23. minucie po dwóch trafieniach z rzędu Adama Chmiela ŚKPR prowadził 12:11. Potem jednak do głosu doszli gracze Śląska. Rywale wykorzystali między innymi okres gry w przewadze i uzyskali przewagę czterech goli. Po zmianie nie było większych emocji. Śląsk kontrolował wynik. W następnej kolejce (środa, 4 września, godzina 17.30, hala Zawiszów) ŚKPR zmierzy się z Dziewiątką Legnica.

Śląsk Wrocław – ŚKPR Świdnica 31:25 (18:14)

ŚKPR: Wiszniowski, Jabłoński – Borowski 6, Chmiel 5, Starosta 5, Paleń 4, Kozak 2, Zaremba 1, Kopyciak 1, Wieczorek 1, Ingram, Pierzak, Etel, Pęczar