Strona główna 0_Slider “Do zdrajców, zaprzańców i euro hołoty” – świdnicki poseł udostępnia

“Do zdrajców, zaprzańców i euro hołoty” – świdnicki poseł udostępnia

49

“Do zdrajców, zaprzańców i euro hołoty. POLSKA, 1 sierpnia 2017 roku. Tak wygląda spontaniczność Narodu Polskiego, pojmujecie różnicę?” – wpis takiej treści, opisujący zdjęcia z Warszawy, udostępnił na portalu społecznościowym świdnicki poseł Wojciech Murdzek.

Poseł, należący do klubu parlamentarnego PiS, jest bardzo aktywny na portalu społecznościowym. Wśród najnowszych udostępnień pojawił się post niejakiego Zbyszka Dzięgielewskiego, który zawiera zdjęcia wykonane w Warszawie podczas manifestacji w rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. “Do zdrajców, zaprzańców i euro hołoty. POLSKA, 1 sierpnia 2017 roku. Tak wygląda spontaniczność Narodu Polskiego, pojmujecie różnicę?” – takim opisem autor opatrzył zdjęcia. Udostępnienie posta przez posła spotkało się z krytyką. “Przykro mi, że pan popiera tych nazistów”, “Do zdrajców, zaprzańców i euro hołoty”. Prawdziwie chrześcijańskie przesłanie Pan udostępnił Panie Pośle! Miłość do bliźniego i zero nienawiści. Aż zrobiłem print screena”, “no jakoś się pan nie popisał”, “Nerwy siadają?”. Jest tylko jeden pozytywny komentarz:  “Czy podano liczbę uczestników tego wspólnego śpiewania ? Pięknie było.”

Na pytanie, dlaczego udostępnił post i czy tym samym legitymizuje taki język, poseł Wojciech Murdzek odpowiedział: “nie zwracałem uwagi na wpis, zrobiły na mnie ogromne wrażenie umieszczone zdjęcia.”

/asz/

 • krystian

  Dobrze mówiłem że facet sam sobie wyprał mózg.

 • Kamil

  A pod jego wpisem wpis jakiegoś idioty o nazistach. Dobrze że redakcja wyłapuje tylko takie wpisy. Tylko czy na pewno oni wiedzą co to są naziści. Niemcy i inne nacje o osobach, które kochają ojczyznę mówią patrioci, a lewacy komentujący obrazki patriotycznych manifestacji widzą na nich nazistów. Czy naprawdę już GW wyprała mózgi aż tylu osobom, czy może to jakieś następne pokolenie ludzi tych co nam przyszli z bratnią pomocą i się niestety trochę zasiedzielu na tych ziemiach wypisuje takie brednie.

  • Obi von Kenobi ;-)

   “Raz sierpem, raz młotem, czerwoną hołotę – to piękne hasło.” Dominik Tarczyński z PiS
   A “raz sierpem raz młotem, pisowskiego idiotę” – też ‘piękne hasło‘?
   – Jarosław Kuźniar :-)))

 • henryk

  Z Pana zawsze będzie Pan a z chama zawsze będzie cham.

 • xdcam

  Słowa Posla Murdzka sa bardzo trafne. Bo jak nazwac osoby które próbują obalić rząd , wstrzymać reformy ? Ci ludzie nie potrafią się zachować w miejscach publicznych. W głowach im tylko burdy i skrajna nienawiść do wszystkiego co kojarzy się z PIS. Można kogos nie lubieć to normalne ale żeby zaraz kogos wyzywać obrażać to jest nie na miejscu zwyczajny brak wyczucia podstawowych zasad dobrego wychowania

  • Obserwator

   Panie kolego, ten kraj ma za sobą cztery dekady rządów jedynie słusznej partii, jak to się skończyło – wszyscy wiemy. Dążenie do uchwalanie praw pod interes jednej opcji budzi słuszny opór opcji pozostałych. Rozumiesz, jesteśmy różni, kwadratowi i podłużni, ale WSZYSCY jesteśmy Polakami. Trzymanie się kurczowo myśli “tylko ja mam rację, zaraz Ci to pokażę” prowadzi do jednego – pragnie się tylko wgryźć w tętnicę adwersarza. Uważam, że to jest proste – moja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna twoja i vice versa. Tylko wzajemna tolerancja i szacunek wobec wyznawanych wartości pozwoli na ogólny rozwój i dobrobyt. Przykład: moja szanowna małżonka jest wierząca i praktykująca, ja nie, a od dwudziestu paru lat bycia razem dajemy radę, wychowujemy córkę i wspieramy się wspólnie. Czyli – można.

  • Roman Kubryński

   Twoje twierdzenie zachowaniu i brakiem jego jest jak najbardziej trafne i życiowe tylko o tym zapomniał twój lider pseudo reform i widmowej demokracji i jako pierwszy nazwał opozycjonistów chołotą i gorszym sportem wiec nie wiem dlaczego się dziwisz odzewu

 • Bolesław Marciniszyn

  Żałosne tłumaczenia , czasami trzeba coś przeczytać nim się to upowszechnia !!!

  • BA

   Pani redaktor i pan Marciniszyn nie przepuszczą żadnej okazji żeby dogrzać Murdzkowi-skąd taka bezinteresowna nienawiść? Wstyd pani redaktor-czytałam pani wpis u Murdzka na FB. Co kieruje panią?

   • Bolesław Marciniszyn

    Z anonimowymi tchórzami nie dyskutujemy !!!!!

    • antek

     Wydaje mi się, że ta “BA” taka anonimowa nie jest. Ostatnimi czasy pan poseł był mocno zapracowany i BA tu się nie wypowiadała. Teraz Sejm ma przerwę i nagle BA się pojawiła. Więc kim ona może być? Owym posłem raczej nie ale kimś z najbliższej rodziny??? 🙂

     • Bolesław Marciniszyn

      Nieważne!!!!! , dla mnie ktoś , kto się podpisuje jest zwykłym tchórzem i hejterem

     • BA

      Hejter – określenie osoby która wyraża kłótliwe i agresywne komentarze w Internecie[1]. Wrogie komentarze mogą być postrzegane jako akt cyberprzemocy i molestowania psychicznego. W sposób napastliwy i używając tzw. mowy nienawiści (nazwa pochodzi od spolszczenia angielskiego słowa hate) krytykuje daną rzecz lub osobę (najczęściej publiczną) – tyle Wikipedia. Ja w swojej wypowiedzi zapytałam tylko o źródło nienawiści właśnie, bo pojąć nie mogę dlaczego pan to robi. Mam więc nadzieję, że hejterem nie jestem, a jeśli coś w ferworze za mocno lub niesprawiedliwie napisałam, to serdecznie tych ludzi przepraszam.

     • wieslawa-wawrzyszak

      Niech Pan sobie wyobrazi, że Pan to nie Pan. Nie wiem, czy Pana wrodzona mądrość potrafi coś takiego sobie “zaprojektować”. Jeśli już ma Pan jakieś wyobrażenie – proszę sobie również wyobrazić, że Taki Bolesławów jak Pan, czy też osób, które ukrywają się pod Pana nazwiskiem może być tuziny, tak jak fikcyjne awatary znanych gwiazd i celebrytów.

      Do grona tych powyżej na pewno Pan nie należy. Ale zawsze można próbować.

     • Bolesław Marciniszyn

      W odróżnieniu od bardzo wielu występuję pod własnym nazwiskiem . Można to potwierdzić w Świdnicy ul Saperów 5 . Kak dla mnie BA to zwykły przykład tchórzostwa w czystej postaci !!!!

     • wieslawa-wawrzyszak

      Nie przekonuje to mnie mimo wszystko…

     • Bolesław Marciniszyn

      To proszę zostać w tym anonimowym gnoju !!!! Powodzenia !!!

     • wieslawa-wawrzyszak

      Musi mieć Pan bardzo duży z tym problem. Może faktycznie jest coś na rzeczy. Wielowykrzyknik, wielokrzykacz… Dziwne.

     • Bolesław Marciniszyn

      Żadnych problemów a anonimowi tchórze maja i to poważny z odwaga cywilna , współczuję !!!

     • BA

      Jak to ” łatwo” przypisuje się swoje myśli innym. Nie wypowiadałam się rzeczywiście, ale z całkiem innego powodu. Zauważyłam, że broniąc rzeczy dobrych czasem sama za dużo powiem w emocjach, a nie jest moją intencją siać jakimiś negatywnymi uczuciami, chociaż czasem aż się prosi, bo niektórzy inni wcale nie mają takich skrupułów. Niniejszym przepraszam wszystkich, gdy coś napisałam za mocno, albo może nie do końca sprawiedliwie.

     • JAcenty

      Nie gniewam się, przeprosiny przyjęte, aczkolwiek faktycznie za dużo czasem chlapiesz

     • BA

      ale fajnie byłoby, jakby ktoś mnie też przeprosił za nieraz bardzo niemiłe i niesprawiedliwe komentarze

     • JAcenty

      Za niemiłe przepraszam. Niesprawiedliwych nie było.

     • BA

      niesprawiedliwe też były, bo sądzisz po pozorach, a trzeba z kimś trochę soli zjeść, aby przekonać się kim naprawdę jest. Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni.

   • Siostra Bernadetka

    Gdyby Poseł był inny niż jest to może i zarzucanie “bezinteresowna zawiść” by się obroniła ale kto z facetem się zetknął ten wie że można go znielubić i to nie za darmo.
    Ja mam swoje doświadczenia z Posłem i Panu Bolesławowi nie dziwię się wcale .

    • BA

     ci co go znają nie uwierzą w powyższe, ci co go nie znają może, a branie na siebie rozsiewania nienawiści do drugiego człowieka, którego wcale się nie zna (jakaś sytuacja osobista, pewnie nieprzyznanie mieszkania, albo coś równie trudnego do spełnienia) właśnie takie “bezinteresowne” jest czymś bardzo smutnym

     • Siostra Bernadetka

      Kto zna nie musi przyjmować na wiarę.
      Ja znam od kajtka i nie jestem osobą potrzebująca komunałki.

 • Misza

  Język jest ubogi, ale osoba komentująca nazywająca narodowców NAZISTAMI jest niedouczona.

 • Siostra Bernadetka

  Jest podpisywanie bez czytania w PIS funguje to i zawiesić bez czytania byle poseł na sejm RP potrafi.

 • wieslawa-wawrzyszak

  Sposób przedstawiania materiałów, jej tendencyjna jakość, sugestywność pokazuje jednoznacznie, w którą stronę zmierza ten kiedyś poczytny i szanowany portal.
  Przypomnijcie sobie Państwo, że nawet za czasów Św. pamięci Krzysztofa Wierzęcia i później (Pana Tomasza Pietrzyka) nie było takiego układania się jak teraz. Miało to wtedy jakąś lekkości przekazu, relatywnie mniejszą stronniczość. Może czasy były lżejsze. Wszyscy byli młodsi. Spodnie XS wchodziły bez problemu… No ale czasy się zmieniają. Zmienia się też polityka. Świdniccy “biznesmeni” upatrują szansy w składach Nowoczesnej, aby powtórzyć to, co zrobiła kiedyś Unia Wolności. Ciśnienie musi być duże… Bo bohaterowi walki o wolność i niepodległość coraz starsi i w krzyżu coraz częściej łupie.

  Poczekajmy do wyborów – zobaczymy, czy właścicielowi będzie “na rękę” lub na sercu prowadzeniu jakiegoś śmiesznego portalu. Czy też zostanie dyskretnie i umiejętnie sprzedany dalej. W inne, polityczne sprawne i wygodne ręce.

  Niemcy nie chcieli, Czerwoni nie chcieli to może Chińczycy kupią? Kto wie.

  Póki co, troszkę żenada.

 • Politolog z Katowic

  Panie Bolesławie a bierzcie wy z dyrektorem Jankiewiczem łopaty i kopać wokół tych popękanych rur czy spawarki na Waryńskiego!! Nie, Pan jest z innej gliny, a Jankiewicz ma emeryturę nie z OFE i dobrą pensję i pewnie siedzi teraz gdzieś w Azji, w Afryce, w Australii czy w Ameryce Południowej na last minute a wyrobnicy siedzą w błocie tej ulicy.

 • wieslawa-wawrzyszak

  Cieszy mnie fakt, iż zanim komentarz niewygodny zostanie usunięty to czasem lub często zostaje przez kogoś przeczytany. Może też i czasem przyjdzie jakaś mała i mniejsza refleksja.

  Pozdrawiam, Wiesława

  • Kamil

   Tu nie wolno krytykować redakcji, bo się obrażą i usuną komentarz. Tu nie ma dyskusji. Tu się walczy o demokrację ale chyba taką jak kiedyś (może ludową – nie wiem). Moje komentarze też były nieraz usuwane, nie wiem dlaczego może ktoś z małym IQ się obraża jak się mu to wytyka.

   • wieslawa-wawrzyszak

    Słuszną linię przyjęła redakcja – zobaczymy, gdzie te chorągwie wiać będą po wyborach… Bo na pewno nie tam, gdzie teraz…

    Kluczem do zrozumienia chciwości jest samochód Chucka Norrisa.

  • BA

   mnie się udało przeczytać i cieszę się, że pani to zauważyła, co ja widzę już od dawna

 • Natalia

  Zobrazowal tylko sytuacje i o co sie obrazac?.

 • cha

  czy to ten sam Murdzek,który był prezydentem miasta Świdnicy i rządził miastem z zastępcą Pałacem…?Nie…!!! To chyba zbieżność nazwisk jest….a jak już o pośle Murdzku mowa…panie pośle czy pan również korzystał z dobroczynność PCK w kampanii wyborczej?

  • Swidniczanin

   No przecież dostał w 2014 medal od PCK 😀

 • YES

  Pan nasz i umiłowany przywódca raczył nazwać część ludu mordami zdradzieckimi i kanaliami-i tego nazewnictwa jedynie słusznego proszę sie trzymać panie POŚLE 🙂

  • Jolanta Pałac

   No cóż. Nie udało się uprzednio panującej partii miłości “dorżnąć watahy” to mamy co mamy 🙂

 • Ken Adams

  Jak się ten człowiek za kilka lat nie będzie wstydził wyjść na ulicę w Świdnicy i spojrzeć ludziom w oczy?

  • BA

   Widzisz Ken Adams, należysz niestety do tych ludzi, którzy bez sprawdzenia powtarzają wszystkie hejty, a to wstyd. Umów się w biurze z posłem, porozmawiaj, zadaj jakie chcesz pytania i wyrób sobie sam zdanie. Tak będzie po prostu sprawiedliwiej.

   • JAcenty

    Nie mam już o czym z Panem posłem rozmawiać,osoby które skrzywdził wyjechały ze Świdnicy. Pan poseł niestety nie zasługuje na to aby się z nim spotykać

   • Ken Adams

    A o czym mam z nim rozmawiać? O tym czy popiera takie wpisy i taki język? Czy popiera nazywanie Rodaków “zdrajcami, zaprzańcami i euro hołotą”. Czy będzie mógł spojrzeć Świdniczanom w oczy?
    Skoro udostępnia takie wpisy to odpowiedź na dwa pierwsze pytania znam. A trzecie zadałem publicznie.

   • Młody

    Zrozum w końcu że dla wielu Świdniczan ten Pan którego tak zaciekle bronisz przestał istnieć i jest politycznym bankrutem, a Twoje wpisy są tylko przejawem bezradności oraz zaklinaniem rzeczywistości 😉

    • BA

     Chyba jesteś rzeczywiście młody. Przekonasz się kiedyś, jak “dobrzy” ludzie dorobią ci gębę, niesprawiedliwie ocenią, odpłacą złem za dobro itd. Zobaczysz wtedy jak czuje się człowiek, któremu trudno udowodnić, że tak nie jest i zobaczysz, jak to boli.

     • YES

      cytat:”odpłacą złem za dobro itd.” jakoś to tak biblią poleciało albowiem…:-)))))))

 • Jowita Damaszek

  jak zwykle trzeba sie poprzeć tesktem o nazistach.

 • Marcel Kryspin

  Prawactwo to zdeklarowane debile.