Strona główna 0_Slider Codziennie palą świeczki przed sądem

Codziennie palą świeczki przed sądem

18

– Nie jest ważne, czy jest nas tu setka, czy garstka. Ważne jest, że także takie małe miasta jak Świdnica rozumieją zagrożenie i nie zgadzają się na niszczenie demokracji – mówią i codziennie od tygodnia przychodzą zapalić świeczkę przed Sądem Okręgowym w Świdnicy. Tysiące Polaków protestują przeciwko zmianom w sądownictwie.

Świdniczanie zapalali świeczki przed Sądem Okręgowym w Świdnicy 21 lipca i zapowiadają, ze będą to robić także w kolejnych dniach.

W nocy Senat przyjął ustawę o Sądzie Najwyższym. Odrzucone zostały wszystkie poprawki, także ta, złożona przez senatora PiS Aleksandra Bobko, który chciał rezygnacji niekonstytucyjnego, jak podkreślił, zapisu o wygaszeniu obecnej kadencji Sądu Najwyższego.

Od tygodnia opozycja mówi jednym głosem i podkreśla, że  wprowadzenie zmian poprzez ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa, ustroju sądów powszechnych oraz Sądu Najwyższego nastąpi podporządkowanie sądownictwa rządzącej partii. Żadna z ustaw – zdaniem środowisk prawniczych i opozycji – nie wpłynie na poprawienie funkcjonowania sądów, nie przyśpieszy postępowań i nie  poprawi sytuacji zwykłych obywateli stajacych przed wymiarem sprawiedliwości.

Sytuacją w Polsce zaniepokojone są Unia Europejska i USA. W Polsce na ulicach wszystkich dużych miast oraz wielu mniejszych trwają wielogodzinne protesty, do których włączają się także Polacy odpoczywający na urlopach (m.in. protest w Juracie przed letnią rezydencja prezydenta RP). Świeczki codziennie zapalane są także przed Sądem Okręgowym w Świdnicy. Akcje w małych miejscowościach są spontaniczne i nikt ich nie organizuje. Manifestujący mają nadzieję, że ustaw nie podpisze prezydent RP Andrzej Duda.

Agnieszka Szymkiewicz

 • xdcam

  zamordowali kogos pod tym sadem????

  • mulele1

   Nie … Tylko NIEUSUWALNYM Ziobro zapalił d … Prezydent jest usuwalny , Premier jest usuwalny , nawet papież jest usuwalny … Tylko tej bandzie się wydaje że są nie do ruszenia …

  • Młody

   Co ty jarasz biedaku

  • Siostra Bernadetka

   Żal ci że siedzisz na tych 5 groszach za post?

 • Franek

  Tysiące protestuje, a MILIONY NIE PROTESTUJĄ …

  • YES

   to tak jak na wyborach -18% poparło pis a reszta nie 🙂

   • Franek

    Z wczoraj – poparcie dla PIS – 38%, dla Platformy – 19%, a dla Nowoczesnej – 9%.

    19 + 9 = 28 < 38.

    Krócej nie potrafię.:)

    • Siostra Bernadetka

     Poparli i będa popierać do ostatniego grosza w budżecie i jeden dzień dłużej.
     Potem to się przewróci, myśląca i pracowita część społeczeństwa ciężka pracą postawi na nogi a ci znów będą jęczeć że PISie wróć, bo skończy się darmoszka.

     Wszystko już było.

    • YES

     pisałem o wyborach a nie o wynikach sondazy popularności wykonanych w zaprzyjaźnionych pracowniach 🙂
     “Jedzmy gów…a-miliony much nie mogą się mylić “

    • Siostra Bernadetka

     I jeszcze jedno. Stralimuchy.
     Ja już tu wyliczałam ze Murdzek wszedł do sejmu z mniejszym poparciem niż Słaniewska została prezydentem miasta. Biorąc poprawkę na frekwencję wyborczą rozdźwięk robi się jeszcze większy. Krotko mówiąc pies z kulawą nogą zagłosował na posła który teraz majdruje w życiu polaków.
     Jakimś dziwnym sposobem moje wyliczenia szybciutko znikały z komentarzy. czyżby pracownicy portalu nie byli w stanie sprawdzić ich rzetelności? 😀

     • Krzysztof Czarnecki

      Posłowie, którzy otrzymali najmniej głosów:
      1. Zbigniew Gryglas (.Nowoczesna) – 1011 głosów
      2. Jacek Wilk (Kukiz ’15) – 2420 głosów
      3. Roman Kosecki (PO) – 3258 głosów.

      Krótko mówiąc, pies był jeszcze bardziej kulawy.

 • Maciej Miłosz

  Nie śpią bo palą znicze.

 • wo

  Spontanicznie aż do obrzydzenia pojawiają się “politycy” z kropkanowoczesnej 😀 Spontan jak stąd do Pekinu…

 • Andrzej Komorowski

  Soros płaci chyba bardzo dobrze

 • Andrzej Komorowski

  staronowoczesna ha,ha- jak się szybko pojawiała tak szybko upadnie

 • michbaner

  O jakiej spontanicznej akcji tu mówicie ? Na wszystkich protestach politycy ciamajdowatej opozycji, dzień wcześniej postawione sceny, zakupione znicze, które potem rozdają gawiedzi. Protestująca gawiedź na oczy nie widziała tekstu projektu reformy a co dopiero ja przeczytała. Słucha tylko bez żadnego zrozumienia tego co wygaduje polityk z ciamajdanu. A mówią ciągle jedno : zabierają wolność demokrację. Zapominają dodać, że jedyne o co chcą protestować to o swoje koryta. O swoje szemrane interesy, wysokie ubeckie emerytury.

  • JAcenty

   A Ty przeczytałeś projekty tych ustaw?

   • michbaner

    Tak.