Strona główna 0_Slider Ciężarówka potrąciła rowerzystę

Ciężarówka potrąciła rowerzystę [FOTO]

2

Do wypadku doszło dzisiaj około 12.00 na ulicy Sikorskiego w Świdnicy. Samochód ciężarowy potrącił rowerzystę w okolicach skrzyżowania z ul. Strzegomską.

Rowerzysta został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Policja ustala okoliczności zdarzenia.

Aktualizacja: Jak informuje oficer prasowy KPP w Świdnicy Magdalena Ząbek rowerzysta to 49-letni mieszkaniec Świdnicy. Kierowcą cieżarówki jest natomiast 60-letni wrocławianin. W chwili zdarzenia obaj byli trzeźwi.

/red./
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

  • Violetta Ostrowska

    Jedna z gorszych ulic do przejazdu rowerem . Jezdnią niebezpiecznie ( kierowcy podjeżdżają pod rower , łata na łacie…) , nowa ścieżka zaczyna się na pasach – pod samą górką na zwężeniu jezdni. Trzeba być niezłym ryzykantem żeby tam zjechać na pasach dla rowerzystów i przejechać z jezdni na nowy odcinek ścieżki ( bezpiecznego zjazdu na pobocze nie ma !) Poprzednim włodarzom miasta inne cele były priorytetem i na Sikorskiego ten odcinek drogi pozostał ,, w spadku”. Może kiedyś rowerzyści doczekają bezpiecznego wyjazdu z centrum – połączenia Sikorskiego – park , świateł na przejściu dla pieszych , ścieżki wzdłuż Sikorskiego – do nowej ścieżki w kierunku Pogodnej . Na razie – przejazd tamtędy zgodnie z przepisami K.D. ZALICZAM DO SPORTÓW EKSTREMALNYCH ! Jeszcze jedno – utwardzenie przejazdu z Osiedla na Sikorskiego wzdłuż szkoły i działek – obecnie przejazd tylko wyczynowy . Czy warto zgodnie z przepisami rowerem przejeżdżać przez tak ruchliwe ulice jak :Zamenhofa , Sikorskiego (brak ścieżek i pasów rowerowych ) czy lepiej utwardzić ten skrót dla pieszych , rowerzystów i działkowców ?

  • anonyme

    A jakieś wyjaśnienie jak to się stało?