Strona główna 0_Slider Będzie nowy posterunek policji

Będzie nowy posterunek policji

5

Nowych funkcjonariuszy policji poznali sołtysi gminy Świdnica. Policjanci obejmą służbę na posterunku w Słotwinie, który będzie się mieścił w świetlicy. W tej chwili trwa remont pomieszczeń, które zajmą funkcjonariusze.

– Pomysł utworzenia posterunku podyktowany był przede wszystkim licznymi zgłoszeniami ze strony mieszkańców i sołtysów wsi o niewystarczającej liczbie patroli policyjnych na terenie gminy. Mam nadzieję, że uruchomienie posterunku w Słotwinie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i pozwoli uzyskać realne statystyki zdarzeń na terenie gminy Świdnica. Z pewnością będziemy egzekwować stosowanie przez mieszkańców zapisów regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Świdnica. Na początku będą pouczenia, ale w przypadku braku respektowania zapisów zawartych w regulaminie mogą pojawić się mandaty. Spraw na terenie gminy jest dużo: od śmieci, ścieków po  zniszczone mienie.  Mam nadzieję, że funkcjonariusze policji na pewno pomogą nam wdrażać różne projekty porządkowe – podkreślała wójt Teresa Mazurek.

Obecnie na ternie gminy funkcjonuje 3 dzielnicowych. Po zmianach szeregi nowego posterunku zasili kierownik asp. sztab. Arkadiusz Borkowski i 3 patrolowców. Zespół patrolowców tworzą: st. post. Marta Jermakow, st. sierż. Grzegorz Matejko, sierż. Paweł Janiszewski.

– Dążymy do tego, by posterunek funkcjonował w godzinach rannych i popołudniowych. Jeśli ktoś będzie potrzebował kontaktu z funkcjonariuszem, to nie będzie musiał brać dnia wolnego w pracy. Nadal funkcjonować będzie także wtorkowy dyżur dzielnicowego w gminie Świdnica,  który planujemy utrzymać do końca bieżącego roku – dodaje wójt gminy.

Koszty remontu i dostosowania obiektu pokryła gmina Świdnica. Za wyposażenie w niezbędny sprzęt odpowiedzialna jest Komenda Wojewódzka Policji.

/Źródło Gmina Świdnica/

 • Mieszkaniec

  A kto to wpadł na taki “dziwaczny” pomysł ? Słotwinę dzielą tak wielkie kilometry od Świdnicy,że trzeba tam tworzyć PP ? Znam bardziej odleglejsze rejony gminy .

 • henryk

  Posterunki Policji powinno utworzyć się też na osiedlach miasta.

  • senator

   Podzielam pogląd pana Henryka i powiem więcej że posterunek Policji powinien być otwarty całodobowo i obejmować także swoim działaniem Osiedle Młodych.Drugi taki posterunek należy uruchomić na Osiedlu Zarzecze który obejmował by swoim zasięgiem cały ten spory teren od Pszenna po Kraszowice i okoliczne wsie.Prośba o więcej patroli pieszych szczególnie w okresie jesienno- zimowym kiedy po 16-tej zapadają ciemności a policji w mieście nie ma no gdzieś przemknie zagubiony radiowóz.Patrol pieszy to najlepsza prewencja i ochrona mieszkańców.Panie i Panowie w mundurach nie bójcie się wyjść o zmroku na ulice naszego miasta.

 • Krystyna

  czystosc i porzadek owszem wazne ale wazniejsze jest kontrolowanie bocznych dróg na wsiach znaki strefa ruchu a jazda ok 70 km na godz wiem bo mieszkam przy takiej niby bocznej drodze

  • Polak

   Popieram jak najbardziej niech będą całodobowe posterunki im więcej tym lepiej i oczywiście policjanci konkretnie przeszkoleni .