Strona główna Wydarzenia Wypoczynek z dziećmi w górach jesienną porą

Wypoczynek z dziećmi w górach jesienną porą

0
Czy wiesz, że najlepszy wypoczynek z rodziną w górach możesz zapewnić sobie nie tylko w czasie letnich wakacji i ferii zimowych? Wyjdź poza utarte schematy i… postaw na rodzinny urlop jesienią! Kiedy raz zdecydujesz się na wyjazd tą porą roku i odkryjesz nieskończone możliwości, jakie oferuje, pokochasz ją na dobre!

Dlaczego jesień?
Poza oczywistym faktem, że jest to absolutnie zjawiskowa pora roku? Jest co najmniej kilka argumentów przemawiających na korzyść jesiennych wyjazdów. Warto zacząć od tego, który przemawia do wyobraźni większości urlopowiczów, a mianowicie od… niższych cen!

Niezmiennie od lat najchętniej wybieranymi przez Polaków „urlopowymi” porami roku są lato i zima, co przekłada się na wysokie ceny w tym czasie. Szczególnie miejscowości górskie w tych okresach przeżywają prawdziwe oblężenie. Latem szlaki górskie są przepełnione, trudno też znaleźć odrobinę miejsca dla siebie nad górskimi jeziorami i potokami. Zimą z kolei oblegane są stoki narciarskie. Jesień nie jest całkowicie „martwą” porą, bo rzeczywiście coraz więcej osób dostrzega jej ogromny potencjał, ale nadal nie ma problemu ze znalezieniem miejsca noclegowego, bo większość obiektów ma niewielkie obłożenie. To przekłada się z kolei na niższe ceny i różnego rodzaju promocje, z których warto skorzystać.

Skoro jesienią w górach jest nieco „luźniej”, z powodzeniem można też odnaleźć tam tak pożądane ciszę i spokój. Szlaki są raczej puste, dlatego z największą przyjemnością i swobodą można podziwiać piękno górskiego krajobrazu. Skoro zaś o krajobrazie mowa – piękna, kolorowa jesień dostarcza niesamowitych wrażeń estetycznych.

Jeśli to mało, warto przytoczyć jeszcze jeden argument, jakim jest… pogoda! Przyjemne jesienne temperatury sprzyjają długim górskim wędrówkom. Nie ma już męczących upałów, a jednocześnie nie jest jeszcze bardzo zimno. Nie ma też ryzyka bardzo niebezpiecznych i gwałtownych w górach burz.

Dlaczego góry?
Góry to wyjątkowa przestrzeń, która pozwala na czerpanie radości z kontaktu z naturą. Pozwala na wyciszenie i poprawia samopoczucie. O ile tylko nie stawiasz na wypoczynek całkowicie stacjonarny, chodzenie po górach buduje kondycję. W górach każdy znajdzie atrakcje dla siebie – bez względu na to, czy wypoczynek spędza w pojedynkę, z drugą połówką czy z całą rodziną. Różnorodność, jaką oferują góry, sprawia że tam po prostu nie można się nudzić!

Dlaczego Góry Sanocko-Turczańskie?
Góry Sanocko-Turczańskie należą do Beskidów Lesistych. To wyjątkowo atrakcyjne pasmo, które urzeknie nawet najbardziej wymagających miłośników górskich wędrówek. Najwyższy szczyt – Jaworniki – wznosi się na wysokość 909 m n.p.m. Prowadzący na niego szlak jest stosunkowo prosty i wygodny, dlatego są to góry dla każdego! Na obszarze gór mieści się malowniczy Park Krajobrazowy Gór Słonnych z licznymi rezerwatami przyrody.

Dlaczego Hotel Arłamów****?
Hotel Arłamów**** położony jest w miejscowości Jamna Górna w urokliwym otoczeniu wspomnianych gór. Jest to miejsce niezwykle przyjazne najmłodszym gościom, dla których przygotowało bardzo bogatą ofertę. Fantastyczny Kids Club (m.in. z uwielbianymi przed dzieci zjeżdżalniami i basenem z piłeczkami!), SPA dla najmłodszych, brodzik w basenie, nauka jazdy konnej, zewnętrzny plac zabaw i specjalne menu w restauracji to tylko niektóre atrakcje. Rodzice, chcąc na chwilę odetchnąć i skorzystać z atrakcji dedykowanych dorosłym, mogą pozostawić pociechy pod opieką wykwalifikowanych animatorów. Więcej informacji znajdziecie tutaj – https://www.arlamow.pl/hotel-dla-dzieci.

Jesienny wyjazd w góry z dziećmi to doskonały pomysł, dzięki któremu cała rodzina wypocznie i nabierze sił!

/Reklama/

Poprzedni artykułBędą dodatkowe kontrole w sąsiedztwie targowiska, rozważone zostaną zmiany w organizacji ruchu
Następny artykułRozbity szybowiec i wypadek spadochroniarza na lądowisku w Świebodzicach. Lotnicza komisja wydała raporty