Strona główna 0_Slider Film o legendarnym Eltonie Johnie już w Cinema 3D

Film o legendarnym Eltonie Johnie już w Cinema 3D [KONKURS]

0

Niezwykłą historię o jednej z największych gwiazd muzyki – „Rocketman” już można obejrzeć na wielkim ekranie. Filmową biografię, bez cenzury ukazującą drogę do sławy legendarnego artysty, wyreżyserował angielski aktor, reżyser i scenarzysta Dexter Fletcher. W rolę główną natomiast wcielił się Taron Egerton i swoją kreacją oraz talentem muzycznym podobno zachwycił samego Sir Eltona Johna. Produkcja to także musical ze słynnymi jego kompozycjami.

Gwiazdor, którego wielkie przeboje śpiewają fani niemal na całym świecie, może się pochwalić aż 38 złotymi, 31 platynowymi oraz multiplatynowi płytami. W sumie sprzedano aż 250 mln jego albumów. Do słynnego muzyka należy też rekord najlepiej sprzedającego się singla wszech czasów. Był nim „Candle in the Wind” w nowej wersji z 1997 roku, który rozszedł się w 33 mln egzemplarzy. Równie fascynujące – jak sama jego muzyka – jest także jego życie, o czym można się przekonać w Cinema 3D w Świdnicy.

Do polskich kin właśnie weszła długo oczekiwana, szczególnie przez fanów Eltona Johna, filmowa biografia – „Rocketman”. – Poznamy Eltona Johna na chwilę przed przełomem w jego karierze. „Rocketman” to niezwykła podróż przez życie – od nieśmiałego geniusza pianina Reginalda Dwighta po absolutną międzynarodową megagwiazdę popu, znaną jako Elton John. Inspirująca, poruszająca opowieść, osadzona w muzyce Eltona Johna, w którego postać wciela się Taron Egerton. Na naszych oczach chłopak z małego miasteczka stanie się jedną z ikon popkultury i największych osobowości XX wieku – zapowiada Cinema3D.

W rolę słynnego artysty wciela się Taron Egerton, który znany jest z takich produkcji jak – „Eddie zwany Orłem”, „Kingsman: Tajne służby”czy „Robin Hood: Początek”. Aktor sam wykonuje utwory Eltona Johna. W filmie możemy zobaczyć także w roli menadżera wokalisty – Richarda Maddena, znanego m.in. z „Gry o tron”, Jamiego Bella, który gra Berniego Taupina, autora piosenek i współpracownika muzyka. W filmie występują także m.in. Bryce Dallas Howard, Alison Ball, Eddie Register, Solomon Mousley czy Jamie Bacon. Scenariusz do filmu napisał Lee Hall. Za produkcję odpowiedzialni zaś byli Matthew Vaughn, David Furnish i oczywiście sam Elton John.

„Rocketman” wszedł do polskich kin w piątek, 7 czerwca. Na świecie premierę film miał 16 maja. Film zbiera pozytywne recenzje krytyków, którzy doceniają go przede wszystkim za wierniejsze i bliższe prawdzie oddanie życia artysty niż miało to miejsce w „Bohemian Rhapsody”, surowo potraktowanego jako laurka dla zespołu Queen. Sam Elton John nalegał, by jego historia była pokazana w sposób najbardziej prawdziwy. W „Rocketman” nie pominięto więc pikantnych szczegółów czy scen miłosnych, co było powodem ocenzurowania filmu w Rosji.

Jak udało się oddać historię legendarnego muzyka? Przekonać się o tym można podczas seansów w świdnickim kinie Cinema 3D. Film grany jest w godz. 15:00, 17:45 oraz 20:30. Repertuar można sprawdzić TUTAJ.

To właśnie z tą wyczekiwaną premierą związany jest nasz kolejny, wielki konkurs filmowy. Do wygrania aż 12 biletów do Cinema3D w Świdnicy. Aby zdobyć zaproszenia należy w przesłanym na adres konkurs@swidnica24.pl mailu, odpowiedzieć na pytanie: W którym roku i dlaczego Elton John otrzymał tytuł szlachecki? Mail powinien zawierać także imię, nazwisko, kontaktowy numer telefonu oraz zgodę na przetwarzanie danych w związku z konkursem. Na odpowiedzi czekamy do 17 czerwca do południa. Laureaci zostaną poinformowani o zwycięstwie telefonicznie. Powodzenia!

/red./