Jak rodzić bez strachu…

  2

  tego dowiedzą się wszystkie przyszłe mamy, które skorzystają z porad specjalistów w bezpłatnej Szkole Rodzenia, która dzisiaj została oficjalnie otwarta na oddziale ginekologiczno-położnicznym w świdnickim szpitalu Latawiec. – Coraz popularniejsze są porody rodzinne, co oczywiście bardzo nas cieszy, ale jeśli mama i osoba towarzysząca nie przeszły przygotowania, stwarza to spore problemy. Tak więc nam, lekarzom i położnym, szkoła przyniesie wymierne korzyści, bo uda się pogodzić ogromne emocje z racjonalnym, fachowym działaniem – zadowolenia nie ukrywa ordynator Zbigniew Kubiaczyk.

  Utworzona dzięki staraniom grupy pielęgniarek położnych szkoła to nie tylko przyjazne, dobrze wyposażone pomieszczenia, ale przede wszystkim pomoc specjalistów. Zajęcia teoretyczne i praktyczne, dotyczące zarówno samego porodu, jak i opieki nad noworodkiem, poprowadzą pielęgniarki położne, pielęgniarki neonatologiczne, lekarze pediatrzy i neonatolodzy oraz psycholog. – Udało nam się pozyskać do współpracy także prawnika, który będzie udzielał porad, dotyczących praw kobiet w ciąży i po porodzie – dodaje ordynator.

  Zajęcia w Szkole Rodzenia poprowadzą:

  Lekarze ginekolodzy: Zbigniew Kubiaczyk, Oktawia Nykiel-Sobera

  Lekarze pediatrzy i neonatolodzy: Jan Zieńczuk, Krystyna Michalak, Bożena Kubicka, Monika Łata, Justyna Pakuła

  Pielęgniarki położne: Elżbieta Mierzejewska, Anna Gałek, Anna Kuczyńska, Joanna Pleśniak, Magdalena Foltak

  Pielęgniarki neonatologiczne: Dorota Ahiejczyk, Alicja Dziedzic

  Psycholog: Stefania Raducka – Gazda

  Do Szkoły Rodzenia zapisywać się mogą mamy w 26-28 tygodniu ciąży. Zajęcia będą prowadzone w 5-osobowych  grupach 2 razy w tygodniu po 2 godziny. Uczestniczkom mogą towarzyszyć bliskie osoby. Raz w miesiącu organizowane będą spotkania dla dziadków i babć.

  – Zainteresowanie jest już bardzo duże, co ogromnie nas cieszy – mówi doktor Kubiaczyk. – Nasz szpital oferuje już wspaniałe warunki do porodu i opieki nad noworodkiem, można bez przesady stwierdzić, że jesteśmy na poziomie europejskim – dodaje Jan Zieńczuk, ordynator oddziału neonatologicznego. – Dzięki znakomitym fachowcom i wyposażeniu potrafimy uratować nawet najbardziej zagrożone dzieci, a teraz, za sprawą Szkoły Rodzenia przyszłe mamy będą miały jeszcze ten komfort, że do porodu podejdą bez strachu.

  Wszystkie zainteresowane panie informacje o zapisach do Szkoły Rodzenia uzyskają pod numerami telefonów: 667 332 122 lub 883 953 688.

  asz

  [photospace]

  Poprzedni artykułMożna odpracować dług czynszowy
  Następny artykułAtrakcje bez samochodu