Gmina Wietrzychowice – dziękuje

  0

  12 sołectw z Gminy Świdnica otrzymało listy gratulacyjne za okazaną pomoc poszkodowanym przez tegoroczną powódź mieszkańcom Gminy Wietrzychowice. Zostały one wręczone podczas narady sołtysów jaka miał miejsce 28 lipca br. w siedzibie Urzędu Gminy Świdnica.

  Władze Samorządowe Gminy Wietrzychowice oraz mieszkańcy Woli Rogowskiej i Jadownik Mokrych poszkodowani w tegorocznej powodzi, pragną złożyć na Państwa ręce serdeczne podziękowania za spontaniczną i bezinteresowną akcję pomocy finansowej i rzeczowej.

  Klęska powodzi, która dotknęła naszych mieszkańców spowodowała ogromne straty materialne i duchowe. Zdobywanie wyposażenia i żywności, remontowanie budynków i mieszkań potrwa jeszcze bardzo długo, a jeszcze dłużej wymazanie z pamięci traumatycznych przeżyć. Życzliwość i troska, którą wykazali mieszkańcy wsi Komorów, jest budująca i napawa optymizmem. Pomoc naszym mieszkańcom, potwierdziła głęboką wrażliwość i troskę o los drugiego człowieka. Jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc i życzymy Państwu oraz wszystkim darczyńcom z Gminy Świdnica wszystkiego dobrego, pomyślności, sukcesów w pracy i życiu osobistym. Pragniemy pogratulować wielkiego daru niesienia pomocy drugiemu człowiekowi – czytamy w liście skierowanym od Wójta Gminy Wietrzychowice Leszka Zbiegały na ręce sołtysów 12 wsi: Boleścin, Burkatów, Bystrzyca Górna, Grodziszcze, Komorów, Krzczonów, Krzyżowa, Mokrzeszów, Lutomia Dolna, Lutomia Górna, Pszenno, Witoszów Dolny.

  Warto przypomnieć, że spontaniczna pomoc 12 sołectw w gminie Świdnica dla mieszkańców Woli Rogowskiej (powiat tarnowski), poszkodowanych w tegorocznej powodzi uruchomiła niespodziewane pokłady dobroci. W ciągu zaledwie 3 dni sołectwa zgromadziły ponad 4,2 tony środków żywności, art. chemicznych, odzieży, pościeli itp.

  Oprócz pomocy w postaci darów zebrano również środki pieniężne w kwocie 8.711,59 zł, które zostały dostarczone do 27 rodzin Woli Rogowskiej w woj. małopolskim. Fundatorem przewozu zebranych środków była firma Transportowo-Usługowa Polmack Pana Władysława Skrzypka z Krzczonowa.

  Gmina Świdnica aktywnie włączyła się w akcję niesienia pomocy rodzinom z obszarów poszkodowanych w powodzi. Po Sandomierzu, gminie Wietrzychowice, Landzmierzu, kolejne sołectwa w Gm. Świdnica przystąpiły do gromadzenia pomocy w formie żywności, środków chemicznych, art. gospodarstwa domowego dla rodzin w Gminie Wilków. Do akcji niesienia pomocy włączyła się również Młodzieżowa Rada Gminy Świdnica, która gromadzi przybory szkolne dla dzieci i młodzieży z terenów dotkniętych powodzią.

  Rolnicy i mieszkańcy wsi Grodziszcze zgromadzili ponad 10 ton siana z przeznaczeniem dla gospodarstw, które ucierpiały w tegorocznej powodzi. Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji i transportowi, który użyczyła firma TREND G.Z. Urbaniak z Grodziszcza – gospodarstwa rolne w Landzmierzu (gmina Cisek, woj. opolskie) mogły zapewnić pożywienia dla zwierząt.

  Poprzedni artykułJeden bagaż – wspólna podróż
  Następny artykułDzieci porządzą w Jaworzynie Śląskiej