Żywa szopka po raz szósty

Żywa szopka po raz szósty

6
PODZIEL SIĘ

Już po raz szósty żywa szopka oraz towarzysząca jej inscenizacja teatralna w wykonaniu samorządowców gminy Świdnica zagoszczą na świdnickim Rynku, podczas tegorocznej edycji Świdnickiej Kolędy 2012.

To wspólne przedsięwzięcie trzech samorządów: Gminy Świdnica, Miasta Świdnica oraz Powiatu Świdnickiego, każdego roku obfituje w wiele atrakcji, konkursów, jarmark bożonarodzeniowy oraz żywą szopkę, która na stałe wpisała się już w program Świdnickiej Kolędy.

– W ciągu ostatnich 5 lat, okresie Bożego Narodzenia żywą szopkę odwiedzały tysiące świdniczan i gości, którzy przyjeżdżali do naszej gminy i powiatu. Tak jak to było ponad 2000 lat temu, tak i w tym roku przy żłóbku Jezusa obok Maryi, Józefa, Trzech Króli i pastuszków czuwać będą żywe zwierzęta. W ten jeden wyjątkowy dzień w roku, szopka wypełni się żywymi zwierzętami: owcami, barankami, kucami. W dotychczasowej historii żywej szopki był też już osiołek i trzej królowie wjeżdżający na koniach. Przy okazji żywej szopki chcemy dać mieszkańcom naszych gmin i przybyłym gościom możliwość wspólnego spotkania, wspólnego kolędowania i spontanicznego dzielenia się radością – mówi wójt gminy Świdnica.

Wzorem lat ubiegłych punktem kulminacyjnym będzie inscenizacja teatralna w wykonaniu samorządowców gminy Świdnica. „Gloria, niechaj płynie pieśń” – to tytuł tegorocznego przedstawienia.

Już w ubiegłym roku wprowadziliśmy innowacyjne rozwiązanie, wzbogacając scenariusz inscenizacji o partie śpiewane. W tym roku będzie ich znacznie więcej. Do wspólnego kolędowania planujemy zaangażować publiczność. Poprzez śpiewy widzowie będą z radością oczekiwać na narodziny JezusaNową postacią w tegorocznym przedstawieniu będzie także osoba św. Anny, matki Maryi – mówi Tadeusz Szarwaryn, autor dotychczasowych inscenizacji.

oprac. red

Zobacz jak było w ubiegłym roku

 • lutek

  Jak żywymi zwierzętami??? Po 2000 lat doszli do wniosku,że jednak zwierząt nie było 😀

  • weto

   e tam doszli…. papież napisał swoje zdanie i tyle.

  • Jak spali w stajence to jak mogło zwierząt nie być? A papież ze względu na swoją narodowość ma inne poglądy 🙂

   • lutek

    Bo jedynym prawdziwym,słusznym papieżem był Polak. Należy wiec wpisać Go w Poczet Królów Polski obok Jezusa Chrystusa. Na pewno nie zabraknie przed szopką baranów,cielaków i osłów 😉

 • sds

  Papież jest ponoć nieomylny 🙂
  I co teraz?
  Hahahaha

 • Miro

  Oj co to teraz będzie? Nie będziemy już śpiewać kolęd,a może trzeba będzie pozmieniać teksty niektórych z nich? Bo co zrobić z tym?(5 zwrotka Przybieżeli do Betlejem):
  Oto mu się wół i osioł kłaniają,
  Trzej królowie podarunki oddają.
  Chwała na wysokości…
  Albo…
  Chrystus się rodzi, nas oswobodzi,
  Anieli grają, króle witają,
  pasterze śpiewają, bydlęta klękają,
  cuda, cuda ogłaszają.
  Do czego to już doszło?