Strona główna Sport Piłka ręczna Zwycięstwo ŚKPR-u na zakończenie roku

Zwycięstwo ŚKPR-u na zakończenie roku

1

Do czterech zwycięstw z rzędu przedłużyli swoją serię zawodnicy ŚKPR-u Świdnica. Stało się to dzięki wygranej na wyjeździe z SPR-em Tarnów 31:27. Dzięki kolejnym dwóm punktom świdniczanie kończą pierwszą rundę rozgrywek na bardzo dobrym, czwartym miejscu.

W pierwsze połowie nasi piłkarze ręczni byli lepsi w prawie każdym elemencie gry. Bez trudu kontrolowali przebieg spotkania. Było tak do czterdziestej minuty, kiedy to w szeregi „Szarych Wilków” wkradło się rozluźnienie. Kilka prostych błędów spowodowało zbliżenie się gospodarzy do różnicy zaledwie dwóch trafień i nasi zawodnicy musieli poradzić sobie w nerwowej końcówce. Jednak w najważniejszych momentach meczu trafienia Kijka i Szuszkiewicza przesądziły o wygranej świdnickiego zespołu 31:27.

SPR Tarnów – ŚKPR Świdnica 27:31 (11:18)

ŚKPR: Wasilewicz, Bajkiewicz, Piędziak (5), Mrugas (5), Kijek (5), Pułka (4), Gałach (4), Szuszkiewicz (4), Rogaczewski (3), Żubrowski (1), Orzłowski, Marciniak