Strona główna Sport Piłka ręczna Zwycięstwo ŚKPR-u na koniec sezonu

Zwycięstwo ŚKPR-u na koniec sezonu

0

W kończącej sezon 26. kolejce I ligi piłkarzy ręcznych, drużyna ŚKPR-u Świdnica pokonała w meczu o „pietruszkę” pewny już spadku do niższej klasy rozgrywkowej SPR Tarnów 36:29.

Mecz nic nie zmieniał w ligowej hierarchii, bo świdniczanie już wcześniej zapewnili sobie 9. miejsce na koniec sezonu, a drużyna z Tarnowa nie miała już szans na utrzymanie. Na boisku nie było tego widać, obie ekipy grały jednak z pełnym zaangażowaniem. W pierwszych minutach z bramek cieszyli się tylko gospodarze, którzy wyszli na prowadzenie 3:0. W dalszej części gry goście popełniali sporo błędów w ofensywie, ale świdniczanie nie potrafili tego wykorzystać. Ich przewaga wciąż wynosiła w granicy 2-3 bramek. Świetną partię rozgrywał Mrugas, który w 14. minucie miał na koncie już 5 bramek. Po celnym rzucie Szuszkiewicza w 16. minucie było 10:5. W miarę upływu czasu rywal odrabiał straty. 6 minut później po trafieniu Biesia z rzutu karnego było już tylko 11:9. „Szare Wilki” opanowały jednak sytuację i na przerwę schodziły z sześciobramkową przewagą przy wyniku 18:12. Po 5 minutach drugiej odsłony i serii bramek Szuszkiewicza było 23:14. Chwilę później Wasilewicz za brutalny zdaniem sędziów faul został ukarany czerwoną kartką. W kolejnych akcjach z obu stron widzieliśmy dużo długich podań i akcji z kontr. W 45. minucie było 27:19, dzięki temu nasz zespół mógł spokojnie kontrolować przebieg gry i wygrał ostatnie spotkanie w sezonie 36:29.

ŚKPR Świdnica – SPR Tarnów 36:29 (18:12)

ŚKPR: Wasilewicz, Olichwer, Rogaczewski (8), Szuszkiewicz (6), Mrugas (6), Kijek (3), Orzłowski (2), Żubrowski (2), Makowiejew (2), Kaczmarczyk (2), Pułka (2), Olejniczak (1), Gałach (1), Marciniak (1), Rutkowski, Brygier