Strona główna Sport Siatkówka Zwycięstwo na koniec pierwszej rundy

Zwycięstwo na koniec pierwszej rundy

4

MKS Świdnica wygrał po raz siódmy w tym sezonie. Podopieczne Marka Olczyka pewnie pokonały na własnym parkiecie w meczu 11. kolejki II ligi Zorzę Wodzisław Śląski 3:0.

mks (2)

Przyjezdne zaczęły ten mecz nadspodziewanie dobrze obejmując kilkupunktowe prowadzenie. Po dziesiątym punkcie zdobytym przez drużynę gości, MKS wszedł w końcu na właściwe tory. Świdniczanki zaczęły odrabiać straty, a w drugiej połowie partii wyszły na pierwsze prowadzenie 17:16, którego jak się okazało nie oddały już do końca seta wygrywając 25:19. Prowadzenie 5:0 na samym początku drugiej odsłony meczu zwiastowało mały pogrom i tak rzeczywiście było. Nasze zawodniczki nie pozostawiły rywalkom złudzeń wygrywając drugiego seta aż 25:15. W trzeciej partii przeciwniczki nie miały już nic do stracenia i grały dużo lepiej. Przez większość seta gra była wyrównana, ale w końcówce gospodynie odjechały Ślązaczkom wygrywając ponownie 25:19, a cały mecz 3:0.

MKS Świdnica – Zorza Wodzisław Śląski 3:0 (25:19,25:15,25;19)

MKS: Gancarz, Krusiewicz, Bernaciak, Skalska, Sadowska, Małodobra, Szczurek, Druciak, Wajdzik

Poprzedni artykułNa ważny temat: Świdnicka Karta Dużej Rodziny [WIDEO]