„Zrezygnować z zachowań anarchistycznych”

„Zrezygnować z zachowań anarchistycznych”

26
PODZIEL SIĘ

Poseł klubu parlamentarnego PiS Wojciech Murdzek uważa, że to opozycja powinna zakończyć trwający kryzys. – Dla dobra kraju trzeba zrezygnować z tych zachowań anarchistycznych, bo broniąc wolności nie można jej odbierać innym – skomentował podczas konferencji prasowej w Świdnicy.

spotkanie-prasowe-2016-12-19-1Zdjęcie Anna Pawłowska

Podczas spotkania z dziennikarzami poseł zrelacjonował przebieg wydarzeń w Sejmie z 16 grudnia. Stwierdził, że doszło do wielokrotnego naruszenia regulaminu Sejmu przed głosowaniem nad budżetem państwa. – Posłowie zgodnie z regulaminem mogą zadawać pytania do poprawek, tymczasem wiele kolejnych wypowiedzi posłów opozycji miało charakter oświadczeń. Żądali również wprowadzenia do obrad sprawy mediów, jednak zgodnie z regulaminem dodatkowy punkt należy zgłaszać najpóźniej do 21.00 dnia poprzedniego. Dyskusja szła nie w tę stronę i marszałek Kuchciński wykazał się wielką cierpliwością, że nie zareagował wcześniej – mówi Wojciech Murdzek. Stwierdził także, że decyzja o wykluczeniu posła Michała Szczerby była wypadkową całego szeregu wcześniejszych wydarzeń, łącznie ze skandowaniem przez opozycję hasła „wolne media”. Pytany, czy poseł Szczerba złamał regulamin, odpowiedział, że nie będzie wdawał się w szczegółowe analizy. – Marszałek zwołał konwent i tam przedyskutował tę decyzję o wykluczeniu. Szersze gremium utwierdziło go w przekonaniu, że postąpił słusznie – dodał świdnicki poseł.

Zdaniem Wojciecha Murdzka to działania posłów opozycyjnych wymusiły decyzję o przeniesieniu obrad do Sali Kolumnowej. – Posłowie stanęli na mównicy i tuż za fotelem marszałka, uniemożliwiając mu prowadzenie obrad. Wszelkie próby przerwania tej sytuacji nie przyniosły skutku – mówił i dodał, że o przeniesieniu obrad poinformowani zostali wszyscy posłowie i nikomu nie uniemożliwiano dostępu do sali. Dlaczego nie było tam posłów opozycji? – Bo nie chcieli – odpowiedział świdnicki parlamentarzysta. Stwierdził, że prezentowane nagranie, na którym straż poselska nie wpuszcza na salę posłów Nowoczesnej dotyczy nie obrad, ale wcześniejszego spotkania klubu PiS. Przyznał przy tym, że innych nagrań nie śledził.

Poseł Murdzek jest przekonany, że głosowania były przeprowadzone rzetelnie i zgodnie z prawem. – Marszałek powołał 10 sekretarzy, którzy trzykrotnie przeliczyli posłów na sali i skrupulatnie odnotowywali każde głosowanie. Mieliśmy również prawo do głosowania poprawek jednym blokiem. Przypomnę, ze było ich 350 i wcześniej przewidywano, że wypowiedzi posłów na ich temat zajmą około 6 godzin. Jeżeli dojdzie do ponownego głosowania, to mamy tu poważny problem prawny i myślę, że potrzebna jest rzetelna opinia prawna w tej kwestii – dodał.

Iskrą zapalną obecnego kryzysu stała się zapowiedź marszałka Sejmu o zmianie regulaminu dla dziennikarzy i znacznego ograniczenia obecnie panującej wolności w dostępie do posłów. – Intencja była na pewno bardzo dobra. W tej chwili naprawdę czasem trudno przejść korytarzem, gdy pojawi się polityczny celebryta i tłum dziennikarzy biegnie za nim, z kamerami, torbami ze sprzętem i naprawdę można dostać kamerą w głowę. Gdyby marszałek wiedział, jaką burzę wywoła, na pewno trzy razy by się zastanowił i skonsultował te rozwiązania. Robi to w tej chwili marszałek senatu i mam nadzieję, że rozmowy przyniosą dobry skutek – mówił Wojciech Murdzek. Na słowa dziennikarzy, że lokalne media również są zaniepokojone taką sytuacją i obawiają się, iż po przejęciu władzy przez PiS w samorządach zostanie ograniczony dostęp do sesji rad gmin i miast, odparł, że za jego kadencji (prezydenta Świdnicy), nigdy takiego ograniczania nie było, a obecnie w Świdnicy jest odwrotna sytuacja, bo jak informują go opozycyjni radni (Wspólnota Samorządowa, przyp. red.), to im ograniczania się dostęp do przekazania przez media informacji. Przywołał decyzję o rezygnacji z nagrań po sesji, komentujących podjęte uchwały.

Poseł Murdzek pytany o ocenę protestów przed Sejmem stwierdził, że dla dobra kraju opozycja powinna zrezygnować z zachowań anarchistycznych. – Bo broniąc wolności nie można tej wolności odbierać innym – uzasadniał.

Świdnicki poseł pozytywnie ocenił deklaracje Prezydenta RP Andrzeja Dudy o podjęciu się roli mediatora. Nie skrytykował wypowiedzi Michała Ujazdowskiego z PiS, który nie oszczędzając opozycji jednocześnie stwierdził, że wina za eskalację konfliktu leży po stronie Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem Wojciecha Murdzka, ruch jest w tej chwili po stroni opozycji.

Agnieszka Szymkiewicz

 

 • Joanna

  Wstydziłby się pan! Za panem to pewnie nikt nie biega, nawet telewizja Trwam, to też nie powinno to panu przeszkadzać. WSTYD, WSTYD, WSTYD!!!!!

  • BA

   A pani co się stało, chce pani zakrzyczeć prawdę? Powtórzę się z poprzedniego artykułu: Kto śledził to , co naprawdę się działo w sejmie ten wie, że była to bardzo starannie przygotowana głównie przez PO akcja i zwykła prowokacja. Posłowie opozycji przy każdym wystąpieniu zamiast merytorycznie zadawać pytania, do czego są wręcz zobowiązani przepisami, wciskali jak mantrę temat wolnych mediów, który oczywiście był tylko pretekstem, bo nikt nie robi zamachu na owe wolne media-propozycja była naprawdę inna w zamiarze, ale pretekst znakomity. Jakby nie było to, to byłoby co innego. Wracając do przebiegu obrad-gdy już n-ty poseł wystąpił z karteczką, Kuchciński przerwał tę farsę, co jest oczywiste. To co mówią „nasi przedstawiciele” z PO jest więc zwyczajnym kłamstwem -nie było i nie ma mowy o zakazie wstępu mediom do sejmu, nie jest też prawdą, że zabroniono wstępu do sali kolumnowej posłom opozycji. Tylko podczas spotkania klubu PIS (oczywistym jest, że tak odbywają się spotkania wszystkich klubów-PO też nie zaprasza PISu na swoje spotkania) potem wstęp był. Zadyma przed budynkiem sejmu też była nagrana (musiało być przecież poparcie mas) na co jest już nawet w tej chwili masa dowodów. Mrzygłodzka, Siemoniak, Kołacz-Leszczyńska , co to za ludzie. Jak im nie wstyd. Pomyliła pani adresata swojego ataku. Dzięki PIS-owi wykrywane są afery poprzednio rządzących i tego oni obawiają się najbardziej- za wszelką więc cenę chcą oczernić PIS przed Polakami, żeby wydarzyło się jak wtedy, kiedy obalono rząd Olszewskiego, czy poprzednio PISu. Mam nadzieję, że Polacy zmądrzeli i widzą, kto jest ich prawdziwym wrogiem.

   • Cenzor

    „Kto śledził to , co naprawdę się działo w sejmie ten wie, że była to
    bardzo starannie przygotowana głównie przez PO akcja i zwykła
    prowokacja”. I dlatego marszałek Kuchciński zamówił wcześniej 1.000 kanapek dla posłów pis, które czekały na nich w sali kolumnowej. Taki kanapkowy zamach stanu. Zamachnęli się sami na siebie.

   • Ken Adams

    Aaaaa to już „obalono” poprzednie rządy PiSu??? No nie mogę. Kłamiecie już prosto w oczy i myślicie, że ludzie nie pamiętają?
    A co do sytuacji w Sejmie to proszę sobie prześledzić dokładnie nagranie jak to wszystko wyglądało. Kiedy wchodził na mównice poseł Szczerba to proszę zwrócić uwagę co robi Marszałek Kuchciński! Dokładnie w tym samym momencie bierze kartkę z paragrafami z których potem odczytywał „ostrzeżenia”. Jeszcze Szczerba nie wyciągnął swojej kartki z napisem „wolne media” a Kuchciński już sięgnął po kartkę z której potem czytał. Wniosek jest prosty. To była od początku do końca prowokacja, ale przygotowana przez PiS. Specjalnie chcieli wykluczyć jakiegoś posła i eskalować konflikt. To typowa metoda tej partii. Dać komuś w mordę a potem uciekać i krzyczeć, że sami są bici. Żenujące.

    • BA

     powiadasz „kłamiecie” – rzeczywiście pozornie wyglądało inaczej, ale medialna niezwykle agresywna nagonka libertyńskiej prasy, zawrzaskiwanie Kaczyńskiego podczas debaty przez publikę Tuska itd. zrobiło swoje. A nagranie prześledziłam dwa razy i nie mogę uwierzyć jak można to było zinterpretować tak jak ty. No i w Kolumnowej są kamery jakbyś nie wiedział i są do wglądu nagrania z nich-wszystko odbyło się ok. Dobrych Świąt.

     • luka_l

      Bardzo pięknie BA owijasz g…o w sreberko. Ale dalej śmierdzi.

 • antek

  🙂 🙂 🙂
  Artykuł „Świdnica jest martwa. Nic nie robimy” z dnia 17.12.2016
  Mój komentarz:
  „Poseł Murdzek czeka na instrukcje od Kaczyńskiego i Deca. Dostanie je to
  się wypowie. Następnie niejaka BA poprze Go na tym forum”
  I co?
  Jakbym wykrakał 🙂 Instrukcje przyszły. Poseł się wypowiedział. BA go poparła.
  Ciekawy tylko jestem czy to jej opinia czy też opinia owego posła skopiowana tu przez nią, Tak w myśl działań teraźniejszego premiera. Dlaczego o to pytam? Bo znam BA i wiem, że błyskotliwa w myśleniu nie jest, natomiast w powtarzaniu to nikt jej nie dorówna

  • BA

   17. 12 . 2016 przeczytałam pański komentarz i się uśmiechnęłam. Teraz taż przeczytałam i też się uśmiechnęłam. To samo co tutaj pisałam pod artykułem, gdzie wypowiadają się POwiacy „Klucz do sytuacji w rękach
   Kaczyńskiego” i gdzie nawet nie wymieniono nazwiska Murdzek. I zrobiłam to wcześniej, niż ukazał się powyższy artykuł „Zrezygnować z zachowań anarchistycznych”, bo aż się prosiło powtórzyć. Dobrej nocy Sherlocku. PS. Jeśli się już znamy, to może zrezygnować z obrażania?

   • antek

    Proszę czytać ze zrozumieniem.Samodzielnie

 • Cenzor

  Krytyczny wobec Kuchcińskiego jest również wicepremier i lider
  koalicyjnej Polski Razem, Jarosław Gowin. – Nie znam nikogo w rządzie,
  komu propozycje marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego podobają się –
  powiedział minister nauki podczas poniedziałkowej wizyty w małopolskim
  Kozłowie o czym pisze „Gazeta Wyborcza”. Wicepremier przyznał, że
  rządząca formacja „musi uderzyć się w pierś i cofnąć w tej sprawie”. A pan poseł dalej swoje, a raczej nie swoje, a z przekazu dnia.

  • BA

   Faktycznie „Gazeta Wyborcza”-najbardziej rzetelne czasopismo w Polsce.

   • Wynalazca Diodak

    i twitter Tomaszka Liska, co minutę wpis o Kaczyński, co 2 minuty wpis o premier Szydło, co minutę wpis o prezydencie Dudzie, pełne jadu oczywiście.

   • Cenzor

    Jakoś nie przeszkadza Ci powoływać się na nią w miarę swoich potrzeb. „Te moje cytaty były specjalnie z Forbesa i Wyborczej żeby nie było”. To jak, jest dla Ciebie wiarygodna, czy nie jest? A może warto zapytać szefa Gowina, co powiedział w Kozłowie? Wystarczy jeden telefon pana posła do swojego guru Gowina i sprawa wyjaśniona. O ile jeszcze Gowin jest jego szefem, bo wygląda na to, że pan poseł jest już raczej w 100% poddanym prezesa.

    • BA

     to jest tak jak ktoś szuka zaczepki. Nigdy nie czytuję wyborczej z wiadomych względów, a poszukałam tam cytatu, bo inaczej zarzuciłbyś, że niewiarygodne (z lepszych źródeł). No i jeszcze jedno-może zadasz sobie pytanie, dlaczego tylu ludzi szanuje jakiegoś człowieka (ale nie zadasz sobie takiego trudu, bo poco -wszak wiesz wszystko)

     • Cenzor

      Poseł Murdzek podczas swojej konferencji powiedział „Marszałek powołał 10 sekretarzy, którzy trzykrotnie przeliczyli posłów na sali i skrupulatnie odnotowywali każde głosowanie”. I co Ty na to, po informacjach dwójki posłów, że nie brali w tym udziału. Poseł mówi prawdę, czy kłamie?

 • Pająk

  Murdzek kończ wstydu oszczędź . To twój koniec dla ludzi myślących i ceniących prawo.

 • Pająk

  Zasadniczym błędem rządzących było procedowanie ustawy budżetowej w ostatni możliwy ustawowo dzień . Oczywiście stało się to dlatego że w rządzie panuje bałagan a większość ministrów to ludzie przypadkowi bez pojęcia gdzie są i po co . Szereg ustaw rozwaliło finanse kraju , te które miały być zbawienne nie działają a PKB leci na ryj . Cała reszta była tylko następstwem pośpiechu i wszelkie działania wynikiem strachu przed nieuchwaleniem ustawy co wiązało się z dymisja rządu . I niech poseł Murdzek nie ośmiesza się swoimi krętymi i prymitywnymi tłumaczeniami że posłowie nie zadawali pytań , bo tak było jest i będzie zawsze że ze swoją minutę robiono zawsze co chciano !!! Panie pośle Murdzek pan te działania legitymizuje w sposób oczywisty staje pan po stronie prokuratora Piotrowicza , po stronie nieudolnej ustawy o gimnazjach ,która tworzy pana do niedawna największa przeciwniczka uprzejmie na pana swego czasu ponoć donosząca w końcu staje pan po stronie nieudolnych krętaczy .Dlaczego ?

  • BA

   Kilka cytatów (nie tylko PKB mówi o tym co się w kraju dzieje-trzeba patrzeć całościowo) oto tylko kilka:
   -POLSKA GOSPODARKA W 2016 R. (FORBES)
   W tegorocznej edycji raportu Polska zajęła 36 miejsce, awansując o pięć miejsc w porównaniu do 2015 roku. „To najlepsze miejsce Polski w historii tego badania” – podkreślał prof. Piotr Boguszewski z NBP, który koordynuje badanie WEF dla Polski.
   -Warszawa, 24.11.2016 (ISBnews) – Bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej (BWUK) wzrósł o 1,3 pkt proc. m/m w październiku br. i wyniósł -2,4 pkt (i wzrósł o 1,5 pkt proc. r/r), wynika z badań przeprowadzonych przez Główny Urząd Statystyczny (GUS) i Narodowy Bank Polski (NBP), opublikowanych przez GUS.

   -Tak niewielu ludzi bez pracy nie było od 8 lat. W czerwcu stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 8,8 proc. – poinformował Główny Urząd Statystyczny.

   • Obi von Kenobi ;-)

    Czerpiecie pełnymi garściami z propagandy sukcesu jak w PRL. W końcu kadra ta sama. Prokuratorzy ci sami, Twarze te same od komuny
    a prawda:
    „Wzrost w przemyśle jest ogólnie słaby… Wskazania wskaźników wyprzedzających nie sugerują odbicia w przemyśle w najbliższej przyszłości”
    albo
    „kiepskie wyniki branży budowlanej. Po spadku o 15,3 proc. r/r we wrześniu, październik również przyniósł w tej branży rozczarowanie – produkcja w budowlance spadła o 20 proc. r/r. ”
    albo
    Tak źle nie było od 2012 roku. W II kwartale poziom inwestycji spadł o 4,9 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem. ( tu winni jak zwykle kułacy i źli przedsiębiorcy) ;-))

    • BA

     Te moje cytaty były specjalnie z Forbesa i Wyborczej żeby nie było. To zaledwie rok rządów, a w żaden sposób nie da się zaprzeczyć, że ludzie są zadowoleni (ostatnio nawet moi komunistyczni sąsiedzi cichutko stwierdzili, że się polepszyło)-zależy co kto lubi-ja wolę szklankę w połowie pełną

     • luka_l

      Hahaha, komunistyczni sąsiedzi cieszą się, że wróciło to, co kochają, stąd radość!

   • haab

    BA daj już spokój 🙁 To staje się żałosne, ta twoja konwulsyjna obrona PISowskiego programu dobrych zmian i posła z jego chwiejnymi poglądami. Była wielka przyjaźń z PO teraz jest jedynie słuszny PIS a za chwilę będzie … może Korwin. Czy Ty naprawdę się identyfikujesz z takim stanem rzeczy? A może pracujesz w burze posła W.M.

    • antek

     Ciepło, ciepło 🙂

 • Bolesław Marciniszyn

  Poseł Wojciech Murdzek „rżnie głupa ; i nie odpowiada na pytanie zasadnicze w sprawie posła Szczerby , to zwykły krętacz , szkoda czasu na zadawanie pytań takiemu posłowi !!

 • Siostra Bernadetka

  ha ha ha ha ha
  Przebrał się diabeł w ornat i ogonem na mszę dzwoni.

 • Misza

  Rysio tak ostro protestuje, że cały się spocił.
  Proponuje zadać liderowi N proste pytania.
  1. Czy Rysio zmusił swoją podwładna do bliskiego stosunku?
  2. Czy pani
  Joanna osiągnęła wysoka pozycje w partii dzięki bliskiemu stosunkowi do
  Rysia?