Strona główna Sport Siatkówka Znów nie było mocnych na Ekonomika

Znów nie było mocnych na Ekonomika

0

Zawodniczki z Zespołu Szkół Ekonomicznych/V LO w Świdnicy zdobyły tytuł mistrzyń Dolnego Śląska szkół ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt. Finał odbył się 14 marca w Jaworze, gdzie dziewczyny z Ekonomika broniły tytułu zdobytego przed rokiem. W wielkim finale wystąpiły – mistrz strefy wrocławskiej: II LO Wrocław (oparty na zawodniczkach Gwardii Wrocław), mistrz strefy legnickiej: I LO Jawor (oparty na zawodniczkach Olimpii Jawor), mistrz strefy jeleniogórskiej: ZSO Kamienna Góra (oparty na zawodniczkach Sil Kus Kus Sudety Kamienna Góra) oraz nasza drużyna Zespół Szkół Ekonomicznych jako mistrz strefy wałbrzyskiej.

FOTO: Górny rząd od lewej: trener Wojciech Ząbek, Marta Gezella, Gabriela Kuczyńska, Kamila Regnowska, Paulina Rogalska, Małgorzata Szliwińska. Dolny rząd od lewej: Aleksandra Dolecka, Karolina Olczyk, Alicja Krusiewicz, Aleksandra Gancarz, Ewa Woźniak. Na zdjęciu brakuje: Natalii Bernaciak, Irminy Woszczyńskiej, Pauliny Gołębiewicz i Sandry Marczak.

Mecze rozgrywane były systemem pucharowym na zasadzie par półfinałowych. Zespół Szkół Ekonomicznych trafił na bardzo mocny zespół z Wrocławia, można powiedzieć, że był to kolejny z finałów dolnośląskich rozgrywek, gdzie spotykają się drużyny ze Świdnicy i Wrocławia. Nasze dziewczyny zagrały rewelacyjnie i rozgromiły zawodniczki Gwardii 2:0 (25:12, 25:16). W drugim meczu półfinałowym Kamienna Góra pokonała Jawor 2:1. W meczu o 3. miejsce Wrocław bez problemu pokonał Jawor 2:0, natomiast świdniczanki także gładko wygrały z drużyną z Kamiennej Góry 2:0 (25:14, 25:14). Tym samym Zespół Szkół Ekonomicznych obronił tytuł mistrza Dolnego Śląska, potwierdzając miano najlepszej szkoły ponadgimnazjalnej na Dolnych Śląsku (jedyna szkoła ponadgimnazjalna na Dolnym Śląsku w projekcie S.O.S. – Siatkarskie Ośrodki Szkolne).